Jaka Hladnik je glavni trener loških košarkarjev. / Foto: Gorazd Kavčič

Hladnik trener loških košarkarjev

V novi sezoni bo škofjeloške košarkarje vodil Kranjčan Jaka Hladnik, ki je bil v članski moški ekipi že pomočnik trenerja, vodil pa je tudi žensko ekipo.

Škofja Loka – Minulo sredo je članska ekipa LTH Castingsa začela s pripravami na novo sezono. Moštvo je precej spremenjeno, saj so ga po zadnji sezoni zapustili nekateri igralci, v ekipo pa že prihajajo novi – na čelu z nekdanjim kapetanom, 31-letnim domačinom Tomom Čajičem in izkušenim Borisom Jeršinom, ki je nazadnje igral za Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo.

Po enem letu se je s Primorske v Škofjo Loko vrnil tudi Jaka Hladnik, ki je na mestu glavnega trenerja zamenjal Radeta Mijanovića. Nekdanji košarkar, ki je nekaj let igral tudi kot član domače ekipe v škofjeloški dvorani na Podnu, se je zadnja leta ob igranju košarke 3 x 3 popolnoma posvetil trenerskemu delu. V vlogi glavnega trenerja članske ekipe je 35-letni Kranjčan debitiral prav v Škofji Loki, in sicer v sezoni 2012/13 kot trener Odeje, s katero je v 1. SKL za ženske na dvajsetih tekmah zabeležil štiri zmage. Še pred tem je izkušnje nabiral v mlajših selekcijah KK Stražišče.

Kmalu je sledila selitev v moško košarko, kjer je ob koncu sezone 2012/13 ob odhodu Saše Dončića z mesta glavnega trenerja priskočil na pomoč takratnemu prvemu trenerju Ločanov Petru Hartmanu. V sezoni 2014/15, ko je bil pomočnik Gašperja Potočnika, sta člansko ekipo LTH Castingsa iz druge SKL popeljala med slovensko košarkarsko elito. Leto dni kasneje je Hladnik skupaj z Aleksandrom Sekulićem v Škofji Loki sestavil eno najuspešnejših sezon v zadnjih letih. LTH Castings se je namreč prebil vse do četrtfinala lige Nova KBM, kjer se je odlično upiral favoriziranim Laščanom. Po koncu uspešne sezone 2015/16 se je naveza Sekulić-Hladnik odpravila k Sixtu Primorski, pred novo sezono pa se je Hladnik vrnil v Škofjo Loko. Vodil bo škofjeloški LTH Castings, ki je po dveh sezonah nastopanja v ligi Nova KBM izpadel v drugo SKL. Loški košarkarji bodo novo sezono začeli v soboto, 7. oktobra, ko se bodo podali na gostovanje v Podčetrtek.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / nedelja, 21. avgust 2022 / 17:43

Izdelki iz trgovinice »na zaupanje«

Petnajst let je Eva Škrjanc delala kot zobotehnica, potem pa tako rekoč čez noč sprejela odločitev in na začetku letošnjega leta postala nosilka dopolnilne dejavnosti na družinski kmetiji Pri Golarju...

Objavljeno na isti dan


Kronika / ponedeljek, 21. avgust 2017 / 21:21

Boštjan Glavič pričakovano novi šef gorenjske policije

Dosedanji začasni direktor Policijske uprave Kranj Boštjan Glavič je v torek vodenje gorenjske policije prevzel za nedoločen čas.

GG Plus / ponedeljek, 21. avgust 2017 / 21:20

Nabirala zvončke in padla globoko v kanjon Kokre

Kranjčanka Nevenka Lužar, dekliško Šmid, je pred petdesetimi leti padla petindvajset metrov globoko v kanjon Kokre – in preživela. Svoje sreče v nesreči, svojega drugega rojstva se še danes spominja....

GG Plus / ponedeljek, 21. avgust 2017 / 21:17

Čas je, da začnemo sprejemati različnost

Jurij Marussig je učitelj fizike, tehnike, je pesnik, pisatelj, v zadnjih letih pa se je najbolj posvetil inkluzivni pedagogiki, delu z otroki s posebnimi potrebami. »Da bo inkluzija lahko v polnosti...

Kamnik / ponedeljek, 21. avgust 2017 / 21:15

Z ognjem do sprememb

Cipra Slovenija je z letošnjo akcijo Ogenj v Alpah, ki so jo prejšnjo soboto pripravili na Mali planini, poudarila problematiko mobilnosti v turizmu in spodbudila uporabo javnega potniškega prometa.

Gospodarstvo / ponedeljek, 21. avgust 2017 / 21:03

Ni leta brez naravne ujme

Na gospodarjenje z gozdovi v gozdnogospodarski enoti Škofja Loka zelo vplivajo naravne ujme. V minulem desetletju so sanitarne sečnje predstavljale kar šestinštirideset odstotkov celotnega poseka.