Umetniška grafika v Jedru

Medvode – V Galeriji Kluba Jedro bo jutri, v četrtek, 8. decembra, ob 20. uri odprtje razstave umetniške grafike. Z deli iz zadnjega obdobja se predstavljajo člani grafične sekcije KUD Zbilje. V osemletnem druženju v grafični sekciji je nastalo lepo število kvalitetnih grafik ustvarjalcev, ki bogatijo prostor ljubiteljske kulture. Tokrat se prvič predstavljajo v Galeriji Jedro s svežim izborom grafik v tehnikah globokega tiska, jedkanice, akvatinte in suhe igle. Predstavili bodo tudi nekaj starejših grafik, razstavljali bodo tudi mlajši člani z grafikami, ki so jih ustvarili na otroških likovnih delavnicah. Grafike so različne po tematiki, vsaka pa tudi nosi svojevrsten likovni izraz. Mentorica grafičnih delavnic, na kateri nastajajo grafike, je akademska slikarka Andreja Eržen. Na razstavi sodelujejo: Tamara Špitaler Škorič, Joži Nastran, Nataša Kovše, Filip Nastran, Jasna Vitez, Renata Grmovšek, Borut Ovsenik, Brigita Kne, Uma Kne, Bela Kne, Žiga Janhuba, Tatjana Hafner in Maks Moškon.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / sreda, 26. december 2018 / 11:25

Premier sprejel svojce padlih

Predsednik vlade Marjan Šarec je na Brdu sprejel svojce padlih v osamosvojitveni vojni.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / torek, 25. november 2008 / 07:00

Zabavno je lahko tudi brez alkohola

LAS Kranjska Gora je za učence osmih in devetih razredov obeh kranjskogorskih osnovnih šol pretekli petek v diskoteki hotela Kompas spet pripravil zabavo brez alkohola.

Preddvor / torek, 25. november 2008 / 07:00

V Bašlju odprli obnovljen cestni odsek

Za del vasi Bašelj, ki je bil s preostalim krajem do nedavnega še povezan z makadamsko cesto, je bila nedelja še posebej vesel dan.

Gospodarstvo / torek, 25. november 2008 / 07:00

Največ denarja za zatiranje varoj

Država bo prihodnje leto v okviru ukrepov za čebelarstvo največ denarja namenila za enotno zatiranje varoj pri vseh registriranih čebelarjih.

Mularija / torek, 25. november 2008 / 07:00

SOS - pomagaj tudi ti!

Na oratoriju, ki je bil minulo soboto na Suhi pri Škofji Loki, so otroci za vrstnike v stiski zbrali številne šolske potrebščine in igrače.

Kamnik / torek, 25. november 2008 / 07:00

V spomin na pesnika Franceta Balantiča

Ob 65-letnici smrti pesnika Franceta Balantiča (1921-1943) so v njegovem rojstnem mestu Kamniku pripravili vrsto prireditev, ki se bodo razvrstile čez ves teden.