Najboljše tri ekipe v prvi moški slovenski ligi v prstometu: drugouvrščena Kamna Gorica, prvi Seničani in tretji Jeseničani

Najboljši prstometaši so s Senice

Člani Sekcije za prstomet ŠD Senica so pobrali tri ligaške zmage, tudi prestižno v prvi moški ligi.

Radovljica – Zaključila so se tekmovanja v prstometnih ligah Prstometne organizacije Slovenije v sezoni 2015/16. Bila je v znamenju Sekcije za prstomet Športnega društva Senica, ki ima 24 članov in je najmočnejša v Sloveniji.

Nastopali so s tremi ekipami in vse tri so osvojile prvo mesto: ekipa ŠD Senica – Lotrič Meroslovje v prvi slovenski ligi, ekipa ŠD Senica – DAF Cordia v drugi ligi gorenjske regije, ekipa ŠD Senica – Processi pa v drugi ligi ljubljanske regije. Ekipe nimajo le v prvi ženski ligi. »To je nekaj neverjetnega. Takšen uspeh bo težko ponoviti. Ves trud, ki ga vložimo v trening, se je moral obrestovati. Hudi boji so bili do zadnjega in vse tri naše ekipe so se na koncu veselile zmage. Največ je seveda vredna zmaga v prvi slovenski ligi. Po osmih letih smo prvič prišli na najvišjo stopničko,« je povedal Andrej Kunstelj, vodja sekcije. Drugo mesto v prvi slovenski ligi je osvojila ekipa ŠD Partizan Kamna Gorica – Talenti, tretje pa ŠZ Jesenice. Med posamezniki je bil najboljši Stane Markun (K-Print). V prvi ženski ligi je bila najboljša ekipa ŠD Pajek K-Print pred BD Trata Škofja Loka – Ločanke in ŠD Partizan Kamna Gorica – Ajda. Iz zmagovalne ekipe je tudi Brigita Kern, najboljša med posameznicami.

Prstometaši s Senice pri Medvodah so aktivni osmo sezono, trenirajo trikrat na teden po tri ure, enkrat na teden imajo tekme. Do sredine septembra jih sedaj čaka nekaj tekmovalnega počitka, nato pa se začne nova sezona. »Glede na letošnje uspehe bomo prvi favoriti. Morali bomo biti še bolje pripravljeni,« je še povedal Kunstelj.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / četrtek, 16. maj 2013 / 14:30

Pokal in prva liga

Mladim rokometašem Loke 2012 je minuli konec tedna v domači dvorani uspel nov podvig, saj so slavili na turnirju štirih najboljših ekip druge lige in se uvrstili med prvoligaše.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / četrtek, 9. september 2010 / 07:00

Od izgube do dobička

Zavarovalnica Triglav, ki je lansko leto končala z 1,8 milijona evrov izgube, je imela ob polletju 25 milijonov evrov čistega dobička.

Šport / četrtek, 9. september 2010 / 07:00

Izzivanje menedžerjev

Kolesarski klub Sava Kranj na čelu z Vinkom Perčičem in Francem Hvastijem je že četrtič organiziral kolesarski Izziv treh vrhov.

Zanimivosti / četrtek, 9. september 2010 / 07:00

Čestitke najboljšim kranjskim maturantom

Medtem ko so osnovnošolci in srednješolci že sedli v šolske klopi, pa imajo najdaljše počitnice letošnji maturanti.

Zanimivosti / četrtek, 9. september 2010 / 07:00

Središče v trgovskem centru

Kranjčani so v telefonski anketi mestno središče prestavili v trgovski center, manj kot polovica jih verjame v uspeh projekta oživljanja starega mestnega jedra.

Gospodarstvo / četrtek, 9. september 2010 / 07:00

Heliosu 20-milijonsko posojilo

Podjetje Helios iz Količevega, del Skupine Helios, bo kredit SID banke namenil za razvoj avtoreperaturnih premazov na vodni osnovi.