Gladiatorji se vračajo v Domžale

V sklopu občinskega praznika bodo Urbanega gladiatorja jutri, 16. aprila, znova pripravili v Domžalah.

Domžale – Po lanskoletni premierni prireditvi Urbani gladiator v Domžalah se ekipe letos znova vračajo na domžalsko prizorišče, ki se je lani izkazalo za zelo primernega. Organizatorji napovedujejo rekordno udeležbo, častno pokroviteljstvo nad dogodkom pa je prevzel župan Toni Dragar.

»Start in cilj Urbanega gladiatorja bosta v Športnem centru Ten-Ten, kjer bo poskrbljeno za garderobo in tuše. Start bo potekal po 30-sekundnih intervalih od 11. ure dalje. Na izbiro bosta dve trasi, krajša za tiste z nekoliko manj gladiatorske kilometrine in daljša za nekoliko bolj zagrizene. Krajša trasa meri 8,5 km, daljša pa 13,5 km. Na daljši trasi smo pripravili več kot 35 tematskih ovir. Tekmovalci se bodo plazili po blatu, preskakovali ogenj, vlekli in nosili različna bremena, prevračali gume … Trasa bo tekače popeljala po najbolj znamenitih domžalskih kotičkih in idiličnih gozdnih poteh, po trim stezi Šumberk ter po skoraj pravljičnih stezicah ob Kamniški Bistrici,« pravi vodja prireditve Nino Cokan.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šenčur / sreda, 17. julij 2024 / 08:11

V Šenčurju korak bližje namakalnemu sistemu

Občina Šenčur je konec junija pridobila spremembo gradbenega dovoljenja za namakalni sistem, ki bo v vaseh Trboje, Žerjavka in Prebačevo omogočal namakanje dobrih dvesto hektarjev kmetijskih zemljišč.

Objavljeno na isti dan


Šport / sreda, 18. februar 2009 / 07:00

Teja Gregorin svetovna podprvakinja

Biatlonka Teja Gregorin je na svetovnem prvenstvu na 15-kilometrski preizkušnji zaostala le za Nemko Kati Wilhelm in se veselila prve slovenske članske medalje z velikih tekmovanj.

Kronika / sreda, 18. februar 2009 / 07:00

Na smučiščih več nadzora

Med zimskimi šolskimi počitnicami bo potekal poostren nadzor nad varnostjo na smučiščih. Dosledno bodo kaznovali tudi voznike motornih sani, ki bodo kršili uredbo o prepovedi vožnje v naravnem okolju.

Zanimivosti / sreda, 18. februar 2009 / 07:00

Pustna sprevoda že pripravljena

Šenčurski Godlarji bodo v nedeljo pripravili že devetnajsti pustni sprevod, dan prej pa bo skozi šest občin potoval pustni sprevod, ki ga pripravljajo Voklanci s prijatelji.

Kranj / sreda, 18. februar 2009 / 07:00

Selitev razveselila stranke

V Upravni enoti Kranj so te dni pripravili zaključno poročilo o delu v minulem letu.

Zanimivosti / sreda, 18. februar 2009 / 07:00

Rakava obolenja tudi zaradi debelosti

Po podatkih Zavoda za zdravstveno varstvo Kranj je rak na Gorenjskem tako kot v Sloveniji za boleznimi obtočil drugi vodilni vzrok smrti.