Na Trsteniku so v nedeljo peli in igrali za domači Rdeči križ.

Pomagajo Rdečemu križu

Prihodek nedeljskega dobrodelnega koncerta bodo na Trsteniku namenili krajevnemu Rdečemu križu.

Trstenik – Telovadnica podružnične osnovne šole na Trsteniku je bila v nedeljo zvečer znova polna. Krajevna organizacija Rdečega križa in Krajevna skupnost sta ob pomoči kranjske občine, krajanov in donatorjev organizirali dobrodelni koncert. Dohodek od koncerta, na katerem so se nastopajoči odpovedali honorarju, bo pomagal pri dejavnosti krajevnega Rdečega križa. Organizacijske niti koncerta je imel tudi letos v rokah domačin Renato Verlič, ki mu je za nastop uspelo nagovoriti znane in manj znane glasbenike in pevce. Nastopili so ansambli Grajski kvintet, Trio Šubic, Kvintet slovenskih deklet, ansambel Javor in Okrogli muzikantje, harmonikar Gašper Seljak, humorist Marjan in Gorenjski oktet s sopranistko Melanijo Markovič. Program sta povezovala Barbara Lombar in Danilo Lukan, vsem se je zahvalila predsednica trsteniškega Rdečega križa Andreja Krničar. Še posebne zahvale je bila deležna vodja podružnične osnovne šole Alenka Šturm.

Za trsteniško organizacijo Rdečega križa je uspešno leto. Njeni predstavniki so obiskali vse nad 75 let stare krajane. Skupaj jih je 58. Na krvodajalski akciji je bilo 55 Trsteničanov in okoličanov, članoma Mileni Pirnovar in Renatu Verliču pa je Rdeči križ Slovenije podelil posebni priznanji. Prihodnje leto bo krvodajalska akcija 7. marca. Na Trsteniku je kar nekaj krvodajalskih jubilantov. Trije člani so darovali kri po petkrat, eden desetkrat, dva petinštiridesetkrat, Miha Sekavčnik iz Čadovelj pa osemdesetkrat.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Jesenice / ponedeljek, 24. junij 2024 / 17:33

Gasilci s Hrušice praznujejo

Prostovoljno gasilsko društvo Hrušica je zaznamovalo častitljivo obletnico – 120 let od ustanovitve. Praznovanje so strnili z gasilsko proslavo in veselico.

Objavljeno na isti dan


Splošno / / 07:00

Za učence klavirja

V začetku decembra je bil v kapeli Puštalskega gradu koncert, na katerem so predstavili novo zbirko edicij slovenskih skladateljev Slovenski skladatelji mladim pianistom. Izbor skladb, ki...

Šport / / 07:00

Pokljuka gosti biatlonce

Na Pokljuki so se danes začele tekme svetovnega pokala v biatlonu. Za začetek je zmagal Norvežan Svendsen. Pohvale organizatorjem.

Šport / / 07:00

Prva zmaga v karieri Rusinje Jurjeve

Žensko posamično preizkušnjo na 15 kilometrov je dobila Rusinja Ekaterina Jurjeva. Teja Gregorin na 18. mestu.

Šport / / 07:00

Zmagal naslednik Bjoerndalna

Posamično tekmo pri moških je dobil 22-letni Norvežan Emil Hegle Svendsen. Zmagal je prvič v karieri in prvič na tekmi zadel vseh dvajset strelov. V točkah tudi Klemen Bauer.

Gorenja vas-Poljane / / 07:00

Srečni trinajsti otroci

V občini Gorenja vas-Poljane je danes še šesterica, ki so se rodili kot trinajsti otrok. Ni potrebno posebej poudarjati, da jih je vedno manj, saj se le malo staršev odloča za pet, šest otrok, do trin...