Cveta Škopelja iz Škofje Loke: »Upokojena sem štirinajst let in lahko povem, da je s pokojnino vedno teže živeti. Zlasti zadnja leta z usklajevanjem nismo zadovoljni, saj je večina na robu preživetja.« / Foto: Tina Dokl

Težko čakajo boljše pokojnine

V zimskih dneh, ko so izdatki še višji, saj je treba poskrbeti tudi za ogrevanje, mnogi upokojenci ugotavljajo, da je s pokojninami vedno težje preživi. Zato smo jih tokrat spraševali o usklajevanju pokojnin.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / / 14:14

Padel z lestve

Možjanca – Na Možjanci je v nedeljo občan padel z lestve in si poškodoval kolk. V reševanje so vključili helikopter Slovenske vojske in poškodovanega odpeljali v ljubljanski klinični center.

Objavljeno na isti dan


Kranj / nedelja, 23. avgust 2009 / 07:00

Čez vikend parkiranje brezplačno

Od prejšnjega tedna naprej so v veljavi nekatere spremembe pri parkiranju v Kranju, saj se je podaljšal čas brezplačnega kratkotrajnega parkiranja, ob sobotah, nedeljah in praznikih pa je parkiranje b...

Šport / nedelja, 23. avgust 2009 / 07:00

Uspešen začetek naših veslačev

Brata Jan in Luka Špik ter brata Pirih, Rok Rozman in Rok Kolander so se v predtekmovanju zanesljivo uvrstili v polfinale.

Kronika / nedelja, 23. avgust 2009 / 07:00

Požigalec še vedno na delu

Ko je že kazalo, da so policisti požigalca prijeli, sta v noči na torek v okolici Kamnika zgorela še dva kozolca.

Humor / nedelja, 23. avgust 2009 / 07:00

Vo ist Vohinj und Kirhe?

Kako je Nemec Hans v Soteski iskal Ribčev Laz in bentil čez števec v svojem avtu, ki kaže za kakih 20 kilometrov narobe.

Prosti čas / nedelja, 23. avgust 2009 / 07:00

Povej, kaj sanjaš

»V sanjah sem videla pikapolonico. Bila je tako živa, lepa, rdeča, kot v naravi. Ni se premikala. Pikapolonico sem že videla v naravni lepoti, pa tudi na vrtu sem jo našla dve leti nazaj, vend...