
Začenja se Festival čokolade
Kar štirideset ponudnikov čokolad in čokoladnih jedi iz Slovenije in tujine bo letos napolnilo Linhartov trg in graščino v Radovljici, predstavljali pa se bodo tudi v parku. Festival so razširili na tri dni, pričakujejo kar okoli petdeset tisoč obiskovalcev.
Radovljica – Prav večje prizorišče oziroma širitev v grajski park in šotor na parkirišču pred hotelom Grajski dvor je ena od glavnih novosti letošnjega festivala, z njo pa želi organizator javni zavod Turizem Radovljica predvsem razbremeniti Linhartov trg, ki se je lani zaradi hude gneče pokal po šivih. Druga pomembna novost letošnjega leta je dodaten festivalski dan, saj se bo prireditev začela že v petek ob treh popoldan. Z uvedbo dodatnega dneva želijo organizatorji predvsem domačinom omogočiti prijetnejšo izkušnjo na festivalu, saj računajo, da ta dan vendarle še ni pričakovati navala obiskovalcev iz bolj oddaljenih krajev. Slovesno odprtje bo ob 16. uri, ko bo tudi koktajl šov, večer pa se bo nadaljeval v družbi 101ka banda in komika Borisa Kobala. V šotoru pred cerkvijo bodo že prvi dan na sporedu delavnice in predstave za otroke. V soboto in nedeljo se obeta še vrsta zanimivih dogodkov za vse generacije. Otroci se bodo lahko prvič poleg delavnic in predstav udeležili tudi bolj športnih animacij. Tako bodo lahko poskusili poleteti na mali Planici ali pa se s starši podali na orientacijski potep po Radovljici. V šotoru pred hotelom Grajski dvor se bodo s kulinarično ponudbo predstavljali Okusi Radol'ce, v njem pa bo vse dni tudi pestro dogajanje s kulinaričnimi šovi in večernimi koncerti.
Degustacije čokoladnih izdelkov bodo tudi letos potekale prek degustacijskih kuponov, ki jih bo mogoče kupiti na več lokacijah. Cena za štiri kupone ostaja dva evra. Turizem Radovljica predvsem domačine spodbuja, naj festival obiščejo s kolesi, saj bodo ob hotelu Grajski dvor zagotovili parkirna mesta tudi zanje.
Na festivalu bo tudi letos sodelovala leška Gorenjka, kjer so že v torek pripravili tradicionalno festivalsko čokolado, tokrat 93-kilogramsko mlečno čokolado z lešniki, ki jo bodo slovesno razlomili in razdelili med obiskovalce v soboto opoldne na Linhartovem trgu.