Iz KIK-a je nastal KIKštarter
V stavbi nekdanjega podjetja KIK ob vhodu v nekdanjo kamniško smodnišnico bo te dni zaživel KIKštarter – t. i. coworking prostor, namenjen vsem, ki si želijo delati in deliti ustvarjalne in podjetniške ideje.
Kamnik – Stavbo, kjer je bila še nekaj let nazaj trgovina s pirotehničnimi izdelki, so mladi prostovoljci iz Mladinskega centra Kotlovnica najeli od podjetja Iskra Mehanizmi in v minulem mesecu temeljito prenovili, domiselno preimenovali v KIKštarter in s tem uresničili svojo večletno željo, da tudi v Kamniku vzpostavijo t. i. coworking prostor, ki je v Sloveniji vse bolj uveljavljena podjetniška praksa.
»Coworking prostor je prostor, kamor lahko pridejo vsi, ki se imajo željo ukvarjati s podjetništvom. V najširšem pomeni ta koncept opredeljuje sodoben način dela, ki omogoča, da si občasno ali stalno delimo delovni prostor z drugimi ustvarjalci iz svoje ali sorodnih panog. Tu bodo posamezniki imeli svoje pisarne, delovne mize, internet, elektriko, bralni kotiček … vse potrebno za delo – v zameno za majhno najemnino. V takšnem prostoru je lažje delati kot pa doma, saj se s sodelovanjem in izmenjavo izkušenj lahko vsak hitreje razvije,« nam je projekt predstavil vodja KIKštarterja Matjaž Jug in dodal, da bo šlo tudi za sodelovanje podjetniških začetnikov in že uveljavljenih podjetij, saj vsak začetnik potrebuje tudi dobre mentorje. V svoje vrste bodo z veseljem sprejeli vsakogar, ki jim bo predstavil svojo podjetniško idejo z dodano vrednostjo, končni cilj takšnega delovanja pa je ustvariti čim več novih delovnih mest.
V KIKštarterju bodo na 760 kvadratnih metrih uredili osem miz v odprti pisarni, devet ločenih pisarn, konferenčno sobo, kuhinjo za uporabnike, bralni kotiček s strokovno literaturo, skupni prostor za predavanja in druženje ter vrt. Vsak uporabnik KIKštarterja bo dobil mizo s stolom, predalnik za dokumente, internetno povezavo ter prostor, opremljen s tablo za razvijanje idej in zamisli, na razpolago pa mu bo tudi konferenčna dvorana za sestanke in skupni brezžični tiskalnik. »Vsak podjetnik bo za mizo v KIKštarterju plačeval po 25 evrov mesečno. Ne gre, če ljudje mislijo, da so stvari zastonj. Ni vse zastonj. Niti prostovoljstvo ni zastonj. Želimo, da se projekt finančno pokriva sam, saj bomo le tako lahko ustvarili skupnost odgovornih podjetnikov. Želimo namreč, da bo vsakdo, ki bo prišel v KIKštarter, osredotočen na svoje delo in cilje, ne na zabavo,« nam je še povedal Jug in zaključil, da bodo stavbo za uporabnike odprli še ta mesec, ko pa bo zaživela, pa si želijo najeti, obnoviti in opremiti še sosednjo stavbo, kjer bi uredili delavnice za različne obrtnike.