Snega ni bilo, časopisa pa tudi dolgo ne

V petek nas je sneg spet presenetil, tudi poštarje. Tokrat zato, ker ga ni bilo!

Kranj – Vreme je lahko zelo nepredvidljivo, o tem smo se lahko prepričali v petek, ko bi se morala po napovedih vremenoslovcev snežna odeja tudi na Gorenjskem odebeliti do 40 centimetrov in povzročati precejšnje težave v prometu. A izteklo se je povsem drugače; napovedanega meteža ni bilo, gorenjske ceste so ostale kopne, tako da je življenje potekalo po običajnih (zimskih) tirnicah. Zato je bilo začudenje naših naročnikov, njihovi telefonski klici so v petek kar deževali, ker jih ob običajni uri v nabiralniku ni pričakal najnovejši izvod Gorenjskega glasa, veliko. Neugodna vremenska napoved je žal zavedla tudi Pošto Slovenije, ki je iz previdnosti zamaknila jutranjo dostavo našega časopisa.

»Glede na vremensko napoved Agencije RS za okolje, ki je predvidevala večje količine snega in možnost poledice v noči s četrtka na petek, ter predvideno prepoved tovornega prometa po državnih cestah za 6. februar je bilo zamaknjeno prispetje poštnih pošiljk na pošte ter s tem tudi odhodi pismonoš v dostavo. Zaradi tega se je časopis Gorenjski glas pričel dostavljati šele v dopoldanskem času z redno dostavo poštnih pošiljk, in ne v jutranji dostavi, kot je to običajno. Tako so naročniki prejeli časopis v dopoldanskem, nekateri pa tudi v popoldanskem času,« je razloge za zamudo pri dostavi Gorenjskega glasa pojasnil Gorazd Čadež, namestnik direktorice kranjske enote Pošte Slovenije, kjer se vsem naročnikom za kasnejšo dostavo časopisa tudi opravičujejo.

A zaradi neugodne vremenske napovedi se v petek niso ušteli samo v Pošti Slovenije. V Gimnaziji Kranj, ki jo obiskuje ogromno vozačev, so na primer celo odpovedali pouk, tudi na Kamniškem so nekatere šole ostale zaprte. Napovedana nevarnost snežnega meteža pa je najbrž podrla načrte tudi mnogim drugim, ki so se v izogib nevšečnostim v petek odpovedali načrtovani poti. Na naše povpraševanje so nam na primer v kliniki za pljučne bolezni in alergijo Golnik pojasnili, da je veliko njihovih pacientov v petek odpovedalo pregled in so jih zato prenaročili. Podoben odgovor smo prejeli iz ljubljanskega kliničnega centra, medtem ko v Splošni bolnišnici Jesenice zaradi napovedanega slabega vremena odpovedi pacientov na naročene operacije in specialistične preglede niso zaznali.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Izleti GG / torek, 17. maj 2022 / 15:28

Tuzelski kanton

Težko je priti do glavnega mesta BiH ali do katerega drugega mesta v Tuzelskem kantonu, ne da bi se peljali skozi Kladanj. Lahko bi rekli, da mesto kar vabi obiskovalce, da pridejo in odkr...

Objavljeno na isti dan


Splošno / torek, 13. februar 2007 / 06:00

Obletnica reševanja s helikopterjem

Emil Herlec je bil kot plezalec in reševalec tesno povezan z gorami. Je soustanovitelj Gorske reševalne službe Postaje Kranj in začetnik helikopterskega reševanja.

Kranj / torek, 13. februar 2007 / 06:00

Plešejo že skoraj 30 let

Folklorna skupina Iskraemeco je s folklornim večerom predstavila plese, ki so se jih naučili v enem letu. Obenem se že pripravljajo na 30. obletnico delovanja skupine, ki jo bodo praznovali prihodnje...

Splošno / torek, 13. februar 2007 / 06:00

Ljudi bi radi pripravili do druženja

Poleg parkiranja krajane v KS bratov Smuk najbolj jezi kos neurejenega zasebnega zemljišča med pošto in bloki, ki je v slabem vremenu ena sama velika luža.

Kranj / torek, 13. februar 2007 / 06:00

Cenijo njihovo delo

V krajevni skupnosti bratov Smuk od leta 2003 podeljujejo priznanja zaslužnim krajanom. Nazadnje nagradili Osnovno šolo Matije Čopa.

Splošno / torek, 13. februar 2007 / 06:00

Več zelenic in otroških igrišč

V anketi smo prebivalce Krajevne skupnosti Bratov Smuk v Kranju spraševali, kaj najbolj pogrešajo v domačem okolju krajevne skupnosti. Kar 51 odstotkov vprašanih želi več zelenic, 17 odstotkov an...