Volk sit, koza cela

Kadar prijateljice sedijo na kavi in klepetajo o svojih 'problematičnih' moških, velikokrat slišim, da sploh ne vem, kako mi je fino, ker sem samska. Najraje bi jim odgovorila, da moram za komplet šestih rol toaletnega papirja odšteti enako ceno, položnice za elektriko pa ne plačujem iz moževe plače. A sem raje tiho, ker bi drugače sprožila goro polemiziranja in ženskih debat.

Ko sem zadnjič s Tanjo, ki je visoko noseča, sedela na kavi, sem ji, preden je začela s klasičnim tarnanjem, hitro naročila kos najljubše torte. Izkoristila sem njeno mlaskanje in v miru spila espresso.

»Boš šla kam na dopust?« me je vprašala.

»Mogoče. Ne vem še. Imam občutek, da kar na­prej nekoga čakam, meseci pa minevajo. Saj veš, če grem sama, potem me vse skupaj pride precej dražje.«

»Kaj pa kakšno organizirano potovanje za samske?«

»Hm ... slovenskih ponudb na spletu nisem zasledila veliko. Kar pa sem jih, pa so zame finančno prenapihnjene ali pa je udeležba v devetdesetih odstotkih ženska. Saj veš, da grem na pot nekam z gručo žensk, se mi pa v tem trenutku ne ljubi ravno. Popotovanja so mi pa všeč tista, kjer se cena začne pri dveh tisočakih ...«

»Ja, postala si razvajena.«

»Pa ne ljubi se mi več potovati z nahrbtnikom.«

»Edino tako kaj vidiš, doživiš pristen stik ...« je brez konca in kraja razpredala Tanja.

»Glej, saj obstajajo spletni portali, kjer si poiščeš kakšnega sopotnika. V preteklosti sem na ta način dvakrat našla prav prijetni sopotnici. Mojih let, s podobnimi željami in približno istim bu­džetom. No, letos pa je kot zakleto. Najprej sem iskala novembra, potem decembra, povpraševala, ali bi šel januarja kdo kam na toplo. Najprej se je javil triindvajsetletnik – lepo prosim, potem dvaintrideset- in ka­sneje petintridesetletnik. In vsem trem je šel po glavi samo seks. Prvi bi se kar pri meni doma oglasil, ker – kaj bi kam hodila, ko je 'doma' ceneje; drugi bi mogoče skočil na Tajsko, vendar bi bil obisk kakšnega slovenskega zdravilišča tudi zadovoljiv; tretji pa je pisal na forum iz Rima, kjer je zaposlen, in bi prišel na dopust v Slovenijo ... Hudiča, sem si mislila, saj vendar iščem nekoga, da si deliva stroške sobe, ker tako recimo ob dobri ponudbi Dubaj in Abu Dhabi lahko vidiš v enem tednu za šeststo evrov, če pa grem sama, pa pod tisoč ne bom prišla skozi … Aja, prvemu se je sploh zdelo, da bi mi prijal teden intenzivnega seksa.«

»Ja, za crknit',« se je smejala Tanja, »Pa kaj folk mi­sli?«

»Nič. Fantje pač poskusijo. Kljub temu da je portal namenjen popotniškim zmenkom, se pa mogoče med dvajsetimi najde kakšna.«

»Volk sit in koza cela.«

»Tako nekako,« sem zaključila. »Je bila torta okusna?«

»Aha,« je zagodla zadovolj­na nosečnica. »Ravno prav sladkorja in čokolade.«

»Aleluja. Volk sit in koza cela,« sem ponovila. V mi­slih, seveda.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Cerklje na Gorenjskem / ponedeljek, 22. junij 2015 / 17:52

Pobirali kamenje

Krvavec – Na Krvavcu je prvo junijsko soboto potekala že 12. akcija pobiranja kamenja, ki se jo je udeležilo več kot 90 prijateljev Krvavca. V petih urah so pobrali več kot 60 kubičnih metrov kamen...

Objavljeno na isti dan


Kamnik / ponedeljek, 26. julij 2010 / 07:00

Zmanjšujejo ogljični odtis

Občina Kamnik je predstavila rezultate izračuna ogljičnega odtisa, ki so ga v okviru projekta CO2 NeuTralp opravili predstavniki Centra za razvoj Litija skupaj z nevladno organizacijo za trajnostni ra...

Zanimivosti / ponedeljek, 26. julij 2010 / 07:00

Hilarij na polovici svojega podviga

Snovik - Ultramaratonski kolesar Radovan Skubic Hilarij, ki se je prvega junija podal na devetdesetdnevno kolesarjenje – projekt, ki ga je poimenoval 90 dni kolesarjenja za zelen...

Komenda / ponedeljek, 26. julij 2010 / 07:00

Za kanalizacijo zmanjkalo denarja

Po Križu in Mostah je komendski župan Tomaž Drolec zbor krajanov sklical tudi v Komendi. Na dnevnem redu kanalizacija, vrtci, medgeneracijsko središče ...

Gospodarstvo / ponedeljek, 26. julij 2010 / 07:00

Podpisi za ohranitev čebel

Jesenice - Prek tri tisoč Slovenk in Slovencev se je doslej že podpisalo pod peticijo za ohranitev čebel, s katero želi Čebelarska zveza Slovenije s problematiko čebel in čebelar...

Zanimivosti / ponedeljek, 26. julij 2010 / 07:00

Gasilci imajo novo prikolico

Žabnica - Ob letošnji tradicionalni gasilski veselici v Žabnici so minulo soboto pripravili srečanje gasilk, najbolj slovesno pa je bilo v nedeljo, ko so namenu predali novo gasi...