Spremembe pri izvajanju dimnikarske službe

Popravek oziroma odgovor na članek pod gornjim naslovom

Družba Snedim, d. o. o., Ljubljana zanika objave v članku z naslovom »Spremembe pri izvajanju dimnikarske službe« v zadnji izdaji Kranjčanka, da naj bi mu koncesijska pogodba z MO Kranj prenehala zaradi odpovedi s strani MO Kranj in da naj bi bil na območju te občine sedaj edini pooblaščeni izvajalec dimnikarskih storitev Dimnikarstvo Dovrtel, d. o. o., Kranj.

Snedim, d. o. o., Ljubljana ima še vedno sklenjeno veljavno koncesijsko pogodbo z dne 2. decembra 2004 z MO Kranj, po kateri ima pravico in dolžnost na območju občine Kranj opravljati obvezno (sedaj državno) gospodarsko javno službo dimnikarskih storitev. Snedim, d. o. o., je z MO Kranj dne 2. decembra 2004 sklenil veljavno koncesijsko pogodbo za opravljanje dimnikarske službe za določen čas, to je do sklenitve nove koncesijske pogodbe med Vlado RS in novim koncesionarjem, ki bo izbran v skladu z Zakonom in Uredbo. Koncesija s strani Vlade RS za mesto Kranj še ni bila podeljena, saj sploh še ni bil objavljen razpis za izbor koncesionarja. Torej ima Snedim, d. o. o., še vedno veljavno koncesijsko pogodbo.

MO Kranj je res poslala družbi Snedim, d. o. o., neki dopis, s katerim naj bi ji odpovedovala predmetno koncesijsko pogodbo, ker naj bi MO Kranj izgubila tožbo z Dimnikarstvom Dovrtel, d. o. o., Kranj. Vendar pa je tak dopis MO Kranj povsem brezpredmeten, ker občina sploh ni več pristojna za odločanje v zvezi s koncesijami za dimnikarsko službo, saj je za to sedaj pristojna Vlada RS. Še bolj čudi poskus MO Kranj, ker je iz istega razloga že izgubila tožbo z Dovrtel, d. o. o., in tvega novo odškodninsko odgovornost.

Vse pristojnosti v zvezi z izbiro koncesionarjev in sklepanjem koncesijskih pogodb za opravljanje dimnikarske službe so z dnem 7. novembra 2004 oziroma z dnem uveljavitve Uredbe (Ur. L RS, št. 129/2004,57/2006) to je z dnem 18. decembra 2004 prenesene v izključno pristojnost države. Tako MO Kranj od 18. decembra 2004 nima več prav nobene pristojnosti pri odločanju o obstoju oziroma trajanju veljavno sklenjenih koncesijskih pogodb. Tako je jasno, da je dopis MO Kranj brez pravnega učinka, ker to ni več v občinski pristojnosti. Zato bo Snedim, d. o. o., še naprej opravljal obvezno gospodarsko javno službo dimnikarskih storitev v MO Kranj skladno s pogodbo in predpisi, to je vse do podelitve državne koncesije novemu koncesionarju s sklenitvijo nove koncesijske pogodbe.

 

 

Snedim, d. o. o., Ljubljana, direktorica Snežana Jelančič

 

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / petek, 25. junij 2010 / 07:00

Anketa: Preveč brezbrižni do praznika

Slovenci že dvajset let živimo v samostojni in demokratični državi, zato predvsem starejši ob prazniku državnosti občutijo poseben ponos. Sami so bili namreč priča osamosvojitvenim procesom, medtem ko...

Objavljeno na isti dan


Šport / ponedeljek, 29. oktober 2012 / 07:00

Rezultati 1., 2. in 3. lige državnega prvenstva v inline hokeju

1. liga (3. krog in 4. krog - odigran 26.10. in 27.10.): Kavke Kranj : IHK Mufloni Tolmin 4:2Citypark Strele : HK Prevoje 8:1HK Yeti Sl. Konjice : HK Dinamiti Horjul 4:18

Prosti čas / ponedeljek, 29. oktober 2012 / 07:00

Košnikova gostilna v Kropi

Svetovni dan Hospica in paliativne oskrbe so v Kulturnem domu v Kropi nedavno obeležili z dobrodelno prireditvijo, ki jo je v sodelovanju z Društvom za paliativno oskrbo Palias in dobrodelnim društvom...

GG Plus / ponedeljek, 29. oktober 2012 / 07:00

Ves denar bi porabili Gorenjci

Pred mesecem je Ministrstvo za infrastrukturo in prostor objavilo kar 52 milijonov evrov težak javni razpis za sofinanciranje energetske sanacije stavb v lasti lokalnih skupnosti. "Nepripravljenost pr...

GG Plus / ponedeljek, 29. oktober 2012 / 07:00

Zelenih javnih naročil bo vse več

Po dobri polovici leta od uvedbe zelenega javnega naročanja je jasno, da je namen dober, s tem dajemo spodbudo gospodarstvu in izboljšujemo konkurenčnost, pravega učinka pa zaenkrat še ni.

GG Plus / ponedeljek, 29. oktober 2012 / 07:00

Nižji stroški, manj izpustov CO2

Fakulteta za organizacijske vede Kranj je v sklopu projekta Zero Trade organizirala dva javna foruma za deležnike in več akcij ozaveščanja potrošnikov.