
Šola prijazna tudi do okolja
Minuli teden so na Osnovni šoli Predoslje praznovali štiridesetletnico, praznovanje pa je bilo še slovesnejše, ker so pred kratkim šolo energetsko prenovili in polepšali.
Predoslje – »Minilo je štirideset let, odkar so prvi učenci zasedli šolske klopi tega poslopja. Velike zasluge za to je imel na žalost pokojni Marjan Kne, ki se je z vsemi silami zavzemal, da bi bila šola zgrajena prav v vasi Predoslje. V času njegovega vodstva je šola prešla tudi na celodnevno osnovno šolo in bila tako ena izmed petih šol v Sloveniji, ki je uspešno izpeljala tovrstni program. Zaradi delavnega, povezanega in dobro organiziranega kolektiva, je bila vzor šolam daleč naokrog, ne samo v domovini, pač pa so šolo obiskovale tudi številne delegacije iz tujine. Iskrena zahvala tudi pokojnemu ravnatelju Jožu Fajfarju, ki je z duhovitostjo in smislom za humor navduševal celoten učiteljski kolektiv, ki je dobival številna strokovna priznanja za svoje pedagoško delo. Veliko breme pa je padlo na ramena njegove naslednice Ivane Bizjak, ki je orala ledino devetletne osnovne šole. Zaradi velike prostorske stiske se je lotila izgradnje prizidka vrtca ter nadzidka šole,« je o zgodovini in o nekdanjih ravnateljih Osnovne šole Predoslje na slavnostni akademiji ob štiridesetletnici osnovne šole v Predosljah povedal sedanji ravnatelj Tomaž Balderman in priznal, da ob prevzemu mesta ravnatelja ni pričakoval, da bo ob vodenju šole imel tudi veliko dodatnega dela.
»V minulem šolskem letu smo izvedli energetsko sanacijo šole, prepleskali prostore ter fasado, zgradili zgornje parkirišče za učitelje in garažo za kombi. In zato je današnje praznovanje štiridesete obletnice šole še toliko slovesnejše,« je tudi povedal ravnatelj Balderman in poudaril, da je bila šola vedno znana po dobrih medsebojnih odnosih, tako v kolektivu kot med učenci in učitelji ter starši.
»Predvsem pa je šola vedno dihala z vasjo in okoliškimi kraji ter bila tesno vpeta v življenje krajanov ter njihovih društev,« je še dejal Tomaž Balderman ter se zahvali nekdanjim učencem, ki so v minulem tednu z udeležbo na različnih delavnicah poskrbeli, da je bilo praznovanje še lepše. Poleg tega so v šoli prejšnji teden pripravili prireditev za učence ter predstavili državne prvake v robotiki. Pripravili so tudi razstavo, obiskovalci četrtkove slavnostne akademije pa so uživali v raznolikem kulturnem programu.