Matej Nastran je ta teden že odšel nazaj v Romunijo. / Foto: Gorazd Kavčič

Matej Nastran nazaj v Romunijo

Matej Nastran je vaterpolo spoznaval v domačem bazenu v Kranju, tudi v novi sezoni pa bo igral za romunsko ekipo Steaue.

Kranj – Matej Nastran, ki je za slovensko člansko reprezentanco odigral 250 tekem in dosegel 245 zadetkov, se vrača v Bukarešto, kjer je preživel tudi zadnjo sezono.

»S Steauo, za katero sem igral preteklo sezono, sem se dogovoril, da podaljšam sodelovanje še za eno sezono,« je povedal 35-letni Matej Nastran, ki je vaterpolsko kariero začel v Kranju in nato nadaljeval v tujini.

»Igral sem v Španiji (Sabadell), na Hrvaškem (Mladost), v Srbiji (Partizan), v Črni gori (Cattaro), Izraelu (Tel Aviv), Sloveniji (Rokava Koper) in sedaj v Romuniji (Steaua). Kjer koli sem bil, sem se hitro privadil na njihov sistem življenja in nikoli mi ni bilo dolgčas,« je tudi povedal Matej, ki je zadnje tedne precej časa preživel na kranjskem letnem kopališču.

»Poleti je treninga sicer dosti manj, te dni pa se vračam v Bukarešto in prav je, da tja pridem pripravljen na naporne treninge. V naši ekipi je kar nekaj tujcev, lani smo osvojili drugo mesto in tako dosegli zastavljeni cilj. Kakšna natanko bo ekipa letos, ne vem, je pa dobro, ker je kar nekaj igralcev tudi iz Srbije in Hrvaške in tako se je laže sporazumevati. Romunščina je namreč težka, k sreči pa domači igralci večinoma govorijo angleško in je tako laže,« še pravi Matej, ki razmišlja podobno kot njegov mlajši brat Jure, ki igra v Franciji in ima tam tudi že družino: »Ni težko. Moraš pač sprejeti njihove navade in običaje.«

Seveda je v tujini tudi pri plačilu za športnike bolje poskrbljeno. »Veliko bolje je kot pri nas v Sloveniji, kjer je vaterpolo na žalost zelo padel tako pri popularnosti kot kvaliteti. Brez denarja ni rezultatov niti motivacije za delo. Jaz bom v tem športu vztrajal, dokler bo pač šlo,« dodaja Matej Nastran.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / sobota, 27. junij 2020 / 11:05

S pokojnino tudi letni dodatek

Skupaj z junijskimi pokojninami bo v torek, 30. junija, Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje izplačal letni dodatek za leto 2020.

Objavljeno na isti dan


Splošno / / 07:00

Vitamin K zmanjšuje odpornost na inzulin

Vitamin K pri starejših moških zmanjšuje odpornost na inzulin in tako ščiti pred razvojem sladkorne bolezni, je pokazala randomizirana dvojno slepa študija, ki so jo izvedli ameriški znanstveniki.

Prosti čas / / 07:00

Hotel pet jabolk

Zadnji teden na kmetiji, in predzadnji resničnostnega šova Kmetija 2, je minil v znamenju ocenjevanja.

Mularija / / 07:00

Deseto romanje v Vrbo

Vzgojno-izobraževalni zavod Frana Milčinskega Smlednik je tudi letos v počastitev obletnice Prešernovega rojstva organiziral kulturno romanje v Vrbo.

Kronika / / 07:00

Ropar grozil z lovskim nožem

V petek zvečer je neznani moški oropal bencinski servis v Radovljici.

Kronika / / 07:00

Nesreče

Ni zvozil ovinka Škofja Loka – V nedeljo ob 11.25 se je 45-letni Ljubljančan peljal s kolesom po lokalni cesti z Lubnika oz. Brezovice proti Podpulfrc...