Matej Nastran je ta teden že odšel nazaj v Romunijo. / Foto: Gorazd Kavčič

Matej Nastran nazaj v Romunijo

Matej Nastran je vaterpolo spoznaval v domačem bazenu v Kranju, tudi v novi sezoni pa bo igral za romunsko ekipo Steaue.

Kranj – Matej Nastran, ki je za slovensko člansko reprezentanco odigral 250 tekem in dosegel 245 zadetkov, se vrača v Bukarešto, kjer je preživel tudi zadnjo sezono.

»S Steauo, za katero sem igral preteklo sezono, sem se dogovoril, da podaljšam sodelovanje še za eno sezono,« je povedal 35-letni Matej Nastran, ki je vaterpolsko kariero začel v Kranju in nato nadaljeval v tujini.

»Igral sem v Španiji (Sabadell), na Hrvaškem (Mladost), v Srbiji (Partizan), v Črni gori (Cattaro), Izraelu (Tel Aviv), Sloveniji (Rokava Koper) in sedaj v Romuniji (Steaua). Kjer koli sem bil, sem se hitro privadil na njihov sistem življenja in nikoli mi ni bilo dolgčas,« je tudi povedal Matej, ki je zadnje tedne precej časa preživel na kranjskem letnem kopališču.

»Poleti je treninga sicer dosti manj, te dni pa se vračam v Bukarešto in prav je, da tja pridem pripravljen na naporne treninge. V naši ekipi je kar nekaj tujcev, lani smo osvojili drugo mesto in tako dosegli zastavljeni cilj. Kakšna natanko bo ekipa letos, ne vem, je pa dobro, ker je kar nekaj igralcev tudi iz Srbije in Hrvaške in tako se je laže sporazumevati. Romunščina je namreč težka, k sreči pa domači igralci večinoma govorijo angleško in je tako laže,« še pravi Matej, ki razmišlja podobno kot njegov mlajši brat Jure, ki igra v Franciji in ima tam tudi že družino: »Ni težko. Moraš pač sprejeti njihove navade in običaje.«

Seveda je v tujini tudi pri plačilu za športnike bolje poskrbljeno. »Veliko bolje je kot pri nas v Sloveniji, kjer je vaterpolo na žalost zelo padel tako pri popularnosti kot kvaliteti. Brez denarja ni rezultatov niti motivacije za delo. Jaz bom v tem športu vztrajal, dokler bo pač šlo,« dodaja Matej Nastran.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Jesenice / ponedeljek, 24. junij 2019 / 09:33

Še drugi podžupan

Podžupan Občine Jesenice je postal Miha Rezar, funkcijo bo opravljal nepoklicno.

Objavljeno na isti dan


Kronika / sobota, 4. april 2009 / 07:00

Tržičana odnesel plaz

V petek popoldne so pod Storžičem našli truplo 58-letnega Tržičana, ki ga je odnesel snežni plaz, so danes sporočili s Policijske uprave Kranj.

Gospodarstvo / sobota, 4. april 2009 / 07:00

Doslej največji sejem v Komendi

Komenda – Na konjeniškem hipodromu so v četrtek odprli tradicionalni spomladanski sejem kmetijske, gozdarske in gradbene mehanizacije, kar je skupaj z jesenskim že sedemindvajseti sejem v...

Kronika / sobota, 4. april 2009 / 07:00

Kradljivi par v priporu

Jeseničan in njegova prijateljica iz okolice Kranjske Gore naj bi izpraznila trgovino v centru Kranja, ukradla avto in motor ...

Kranj / sobota, 4. april 2009 / 07:00

Podeljene nagrade Tedna slovenske drame

Grumovi nagradi v roke Simoni Semenič in Žanini Mirčevski, Grün Filipičevo priznanje dramaturginji Mojci Kranjc, najboljši predstavi pa Osvajalec in Solistika.

Gospodarstvo / sobota, 4. april 2009 / 07:00

Petinšestdeset primerov samovoljne sečnje

Bled - Po podatkih zavoda za gozdove je bilo lani v gozdovih Zgornje Gorenjske 65 primerov poseka brez odobritve, kar je dvajset več kot predlani in največ po letu 2000. Večina p...