Sovraštvo, vredno usmiljenja

Sem vaš naročnik in tako sem dobil GG tudi v petek, 3. januarja letos. Že iz navade ga pričnem listati v soboto zjutraj pri kavi. Lahko rečem, da preberem vse prispevke, nekatere bežno, večinoma pa kar vse. Tako sem pričel z branjem prispevka December avtorja Staneta Boštjančiča. Verjemite, pričel sem brati, pa sem kaj hitro tudi nehal, v soboto. Spet sem začel brati prispevek v nedeljo in ga tudi v celoti prebral. Moram priznati, da mi še včeraj, v ponedeljek, ni šel popolnoma iz glave, zato vam to tudi pišem. To vam pač moram povedati; da se nekdo spusti tako nizko, s takim sovraštvom v mislih in besedah, do vsega drugačnega, kot je bil vse svoje življenje navajen in kot razmišlja, ne nazadnje do slovenstva. Da je njegovo razmišljanje njegov velik intelektualni napor, bi morali ugotoviti že v uredništvu GG, ki takšno pisunstvo objavlja. Ob branju prispevka sem bil in sem še vedno prizadet in ponižan! Ne nazadnje mi ni vseeno za slovensko pesem in besedo, na katero sem ponosen, tudi ali pa še posebno na domoljubno. Česa nam najbolj manjka? Domoljubja!

Z velikim zanimanjem sem bral potopis vaše urednice ge. Volčjak o potovanju po Argentini, kjer so se s pevskim zborom Lubnik srečevali s Slovenci v Argentini. Koliko ponosa imajo ti ljudje do vsega slovenskega. In ne nazadnje, kako srečno, če­prav skromno ti ljudje živijo. Zato ker med seboj ne trosijo takšnega sovraštva kot avtor omenjenega prispevka v GG. Potem pa še pomislim, da je mestni svetnik in da je bil oziroma je mogoče se vedno sodnik – porotnik!? Kako je lahko objektiven na sodišču ali v mestnem svetu? Je pa, to moram priznati, še vedno najboljši komunist, s čimer se je v nekem svojem prispevku že pohvalil. Ima namreč dva glavna sovražnika: zunanjega – evropske desničarje, h katerim na delo hodi vedno več mladih, v Sloveniji izobraženih ljudi, in notranjega – Janševci, slovenska Cerkev, celo Karel Erjavec in njegov DeSUS, na občinski ravni zlasti Igor Velov. Takšno sovraštvo je resnično usmiljenja vredno.

Potem pa berem intervju z Mirkom Volkom z Bleda, zanimiv sogovornik in resnično vsestranski človek, ki lepo pove: »Ni desnih in levih, so le dobri in slabi ljudje.«

Brane Čelik, Škofja Loka

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / torek, 23. junij 2020 / 09:44

Pomembno je sodelovanje

Župan Mestne občine Kranj Matjaž Rakovec, župan Občine Tržič Borut Sajovic in direktor Gasilsko reševalne službe Kranj Tomaž Vilfan so včeraj podpisali pogodbo o sodelovanju pri zagotavljanju varstva...

Objavljeno na isti dan


Vodice / sobota, 30. november 2013 / 14:25

Neznosno ob Kamniški cesti

Tako opozarjajo prebivalci ob Kamniški cesti v Vodicah, ki zaman čakajo na obljubljeno obvoznico.

Šport / sobota, 30. november 2013 / 14:23

Navdušeni so nad atletiko

Otroci iz Cerkelj in okolice so do sedaj trenirali v okviru Atletskega kluba Kranj, ker je zanimanje za kraljico športov vedno večje, pa so v začetku tedna ustanovili Atletski klub Cerklje.

Gospodarstvo / sobota, 30. november 2013 / 14:19

Kdo bo spravil hišo v red?

»Makroekonomske razmere v državi niso tako dramatične, da bi potrebovali pomoč ESM (Evropskega mehanizma za stabilnost), naš problem je v tem, da se ne moremo nič zmeniti. Najpomembnejše je, kdo bo vl...

GG Plus / sobota, 30. november 2013 / 14:18

Moje srce je v Afriki

Kranjčan Miha Logar, ki že več kot desetletje živi v Ugandi, je bil idejni vodja interaktivnega vodnika po jugozahodni Ugandi Gorilla Highlands, ki je pred kratkim prejel nagrado Združenih narodov. »M...

Razvedrilo / sobota, 30. november 2013 / 14:17

Jagrski abraham

Praznovanje abrahama Matjaža Erzarja je bila ena zabavnejših dogodivščin zadnjega časa v Kranju. Kaj bo šele, ko se mu bo možila hči?