Milan Jelovčan vztraja, da ni podrobno poznal posla, za katerega je v odsotnosti Bineta Kordeža podpisoval pogodbe. / Foto: Tina Dokl (arhiv)

Ponovno o zadevi Merkur

Na ljubljanskem sodišču znova razsojajo o morebitni krivdi Milana Jelovčana in plačilu dobrih devetih milijonov evrov povzročene škode Merkurju zaradi verižne prodaje trgovskega centra Primskovo.

Ljubljana – Na okrožnem sodišču v Ljubljani je stekla glavna obravnava v ponovljenem sojenju za del zadeve Merkur, kjer je ljubljansko višje sodišče obsodilno sodbo prvostopenjskega sodišča razveljavilo. Vnovič tako sodijo nekdanjemu članu uprave nakelskega Merkurja Milanu Jelovčanu, ki je bil na prvem sojenju spoznan za krivega pomoči pri storitvi kaznivega dejanja zlorabe položaja pri nezakoniti verižni prodaji trgovskega centra Primskovo in kaznovan z dvema letoma zapora. Prav tako mora okrožno sodišče znova razsojati, ali bodo morali nekdanji vodilni merkurjevci Bine Kordež, Janja Krašovec in Milan Jelovčan ter Oto Brglez, nekdanji direktor podjetja Kograd Igem, Merkurju plačati premoženjskopravni zahtevek v višini dobrih devet milijonov evrov. Merkur je sicer zaradi nastale škode sprožil tudi pravdni postopek.

Na avgustovskem predobravnavnem naroku so se obtoženi izrekli za nedolžne, obenem sta že zaprta Kordež in Brglez sodišče zaprosila, da se obravnav ne udeležujeta, kar je sodnik Srečko Škerbec tudi omogočil. Sta se pa prvega naroka ponovljenega kazenskega postopka udeležila Jelovčan in Krašovčeva, slednja v spremstvu pravosodnih policistov, kar kaže, da je tudi ona že pričela s prestajanjem poldrugo leto dolge zaporne kazni.

Jelovčan vztraja pri svojem zagovoru s prvega sojenja, da je sporne pogodbe o verižni transakciji trgovskega centra Primskovo podpisoval ob odsotnosti njegovega šefa Bineta Kordeža, vendar pa o vsebini posla ni vedel veliko. V tej smeri ga je na ponov­ljenem sojenju razbremenil tudi Kordež, češ da Jelovčana res ni seznanjal z vsebino spornega posla. Tudi Jelovčanova tajnica Marjeta Tomažin je sodišču pojasnila, da je bila vsebina pogodb usklajena s Kordežem, medtem ko ji je Jelovčan potarnal, da mora podpisovati vsebine, ki jih ne pozna.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šenčur / četrtek, 15. januar 2009 / 07:00

Za zamudo bo kriva država

Združenje občin Slovenije opozarja, da zaradi počasne izdaje smernic in soglasij s strani ministrstev veliko občin do konca leta ne bo moglo sprejeti prostorskih načrtov.

Objavljeno na isti dan


Kranj / petek, 18. marec 2022 / 00:13

Otroci tujcev najprej v pripravljalnico

V šolah je vedno več otrok tujcev, ki ne znajo slovensko, zato na Mestni občini Kranj pripravljajo predlog spremembe šolske zakonodaje, ki bo za take otroke uvedla obvezno enoletno pripravljalnico.

Zanimivosti / petek, 18. marec 2022 / 00:12

Jubilej ene najstarejših smučarskih tekem

Medvoške Veteranske tekme so potekale v že petdeseti izvedbi. Ko so jih začeli organizirati, si niso predstavljali, da bodo pisale takšno zgodovino.

Gorenjska / petek, 18. marec 2022 / 00:06

Vse več odpovedi turistov

Vojno stanje v Ukrajini, ki v svetu povzroča negotovost, ima posledice tudi v gorenjskem turizmu. V Kranjski Gori, Bohinju in na Bledu že beležijo odpovedi turistov, med drugim tudi ruskih, ki sicer m...

Šport / petek, 18. marec 2022 / 00:06

Silvestrska turneja tudi v Beljaku

Že letos konec decembra naj bi silvestrsko turnejo smučarskih skakalk dopolnili z dvema tekmama v Beljaku, kar bo stopnica do nove skupne kandidature treh dežel za zimske olimpijske igre leta 2034.

Naklo / petek, 18. marec 2022 / 00:05

Zgodovina kulinarike v stripu

V Biotehniškem centru Naklo (BCN) so v ponedeljek odprli razstavo z naslovom Ljubezen gre skozi želodec, ki so jo pripravili v sodelovanju z Zgodovinskim arhivom Ljubljana (ZAL).