Jakov Fak, Teja Gregorin in tudi Klemen Bauer so v letošnji zimi že dokazali, da se lahko borijo za stopničke. Pred svetovnim prvenstvom so optimistični. (Foto: Tina Dokl)

Biatlonci na svetovnem prvenstvu

Slovenski biatlonci so že v Ruhpoldingu, kjer se bo v četrtek s tekmo mešanih štafet začelo letošnje svetovno prvenstvo.

Kranj – Vrhunec sezone v prihodnjih dneh čaka najboljše biatlonce na svetu. S prvo tekmo se bo v četrtek v nemški biatlonski meki Ruhpoldingu začelo svetovno prvenstvo. Uvodna preizkušnja bo v mešanih štafetah, sledili bosta obe sprinterski tekmi, zasledovalni, posamični, tekmi štafet in za konec 10. in 11. marca še tekmi s skupinskim startom.

Slovenska biatlonska reprezentanca je v Nemčijo odpotovala v ponedeljek, zadnje priprave pa so imeli na Pokljuki. V moški ekipi so Jakov Fak, Klemen Bauer, Janez Marič, Vasja Rupnik in Peter Dokl, v ženski pa Teja Gregorin, Andreja Mali in Lili Drčar. Glede na rezultate iz letošnje sezone, gre največ pričakovati od Gregorinove, ki edina že ima uvrstitev na stopničke, in Faka. Ob dobrem streljanju je povsem v vrhu lahko tudi Bauer. »Bistveno je, da so vsi zdravi. V zadnjih dneh priprav na Pokljuki je bil poudarek na kondiciji. Treningi so bili težki. Delali smo po preizkušenem sistemu pred prvenstvi. V Ruhpoldingu smo že bili poleti, tako da proge poznamo. Prepričan sem, da bo vse, kar je začrtano, uspelo,« je optimističen glavni trener Uroš Velepec. Tudi Tomaš Kos, ki bedi nad strelskim delom, je s formo svojih tekmovalcev zadovoljen in upa, da jim bo uspelo odpraviti napake, ki so jih delali v sezoni. Medaljo s svetovnih prvenstev že ima Teja Gregorin, ki je o pričakovanjih pred odhodom v Nemčijo povedala: »Potrudila se bom, da bom ponovila letošnje stopničke s tekme svetovnega pokala na Norveškem. Vem pa, da je konkurenca zelo močna, tako da bo težko. Upam, da si bom letošnje svetovno prvenstvo zapomnila po kakšni medalji, če ne moji, pa od katerega iz ekipe.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / torek, 23. junij 2015 / 11:01

Upanje za bolne, ostarele in osamljene

»Molite za naš narod, za družine in za nove duhovne poklice,« je dejal v pridigi na sobotnem romanju invalidov in bolnikov na Brezje ljubljanski nadškof Stanislav Zore.

Objavljeno na isti dan


Nasveti / ponedeljek, 24. december 2007 / 07:00

Kdor obtožuje, je nemočen

Zdrav človek ima tisoč različnih želja, bolan eno samo: ozdraveti. Kdo je to misel prvi izrekel, ne vem, vsekakor drži.

Nasveti / ponedeljek, 24. december 2007 / 07:00

Okus po oreških in čaju

Ja, pa je napočil! Veliki dan, dan D. Nekateri prav zdaj postavljajo jaslice, drugi krasijo božično drevesce, tretji pečejo potico, morda hladijo vino ali pa ga nemara že ogrevajo, pravzaprav kuhajo....

Nasveti / ponedeljek, 24. december 2007 / 07:00

Ali je mraz ovira?

Končno je prišla, vsaj po temperaturah sodeč, prava zima, ki nekatere kar nekoliko odvrne od redne športne vadbe na prostem, medtem ko se drugi ne ozirajo na vremenske razmere in nemoteno vadijo napre...

Šport / ponedeljek, 24. december 2007 / 07:00

Kljub bronu razočarani

Naša mladinska hokejska reprezentanca do 20 let se je v sredo zvečer vrnila s svetovnega prvenstva v Rigi, kjer so se borili za preboj v elitno skupino hokeja na ledu, na koncu pa osvojili "le" tretje...

Šport / ponedeljek, 24. december 2007 / 07:00

Kranjski kegljačici ugnali svetovne prvakinje

Na božičnem turnirju dvojic v kegljanju v Železnikih sta med ženskemi slavili Silvana Belcijan in Silva Fleischman, med moškimi pa po šetih letih spet brata Benedik.