Tekli za dober namen
S tekom in hojo okoli Blejskega jezera so minuli konec tedna zbirali sredstva za dve socialno ogroženi družini iz Gorenjske.
Bled – »Ponavadi so me pri ultra dolgih tekih spraševali, zakaj tečem. Pa sem jim odgovarjal, da zato, ker lahko. Zdaj pa pravim, da zato, ker lahko – pomagam,« je pojasnil pobudnik sobotnega in nedeljskega dobrodelnega teka na Bledu, ultramaratonec Primož Gašpirc. Pri projektu so ga podprli tudi v športno humanitarnem društvu Vztrajaj – Never give up. Skupaj s člani društva ter drugimi tekači in pohodniki je oba dneva neprekinjeno tekel dvanajst ur.
Z odzivom ljudi so bili organizatorji izredno zadovoljni, saj se jim je že v soboto pri teku pridružilo skoraj tristo tekačev, v nedeljo pa dvesto. Namesto startnine so zbirali prostovoljne prispevke, otroci pa so startnino lahko poravnali kar z odpadnimi zamaški. »Vsa zbrana sredstva bomo namenili dvema samohranilkama s tremi oziroma štirimi šoloobveznimi otroki. Najverjetneje jima bomo pomagali pri plačilu položnic,« je pojasnil podpredsednik društva Never give up Miha Markovič. V dveh dneh so skupaj zbrali skoraj dva tisoč evrov, tako da bodo po besedah Primoža Gašpirca lahko pokrili vse stroške družinama, pa še za kaj bo ostalo.
Hitrost in pretečena razdalja nista bili pomembni, tekli so zgolj za dober namen. »Tečem za dušo in telo,« je bila po opravljenih štirih krogih zadovoljna in nasmejana Darija Bešter iz Poljšice pri Podnartu, ki je s pretečenimi 24 kilometri dosegla svoj osebni rekord. Z dobrimi nameni pomagati se je že lani pridružila projektu društva Vztrajaj Deset krogov za deset nasmehov. Dva kroga manj je pretekla Vlasta Čadež iz športnega društva Poljane, ki je morala potem zamenjati moža pri varstvu hčerke. »Danes sem tekla predvsem zaradi dobrodelnosti, obenem pa je to še dober trening. V družini nas je pet in vsi tečemo,« je pojasnila. Iz omenjenega društva je sicer sodelovalo kar osem tekačev, je dejal njihov predsednik Gašper Debeljak. »Vsi skupaj smo pretekli prek dvesto kilometrov,« je na hitro izračunal. Nekateri tekači so za vsak pretečeni krog naredili črtico na posebnem plakatu in nekaterim se jih je nabralo tudi več kot deset, kar pomeni, da so pretekli več kot 70 kilometrov.