Sami sebi so skopali jamo
Nesoglasja glede razvoja športa v tržiški občini so očitno tako velika, da niti osnutka strategije športa po letu dni niso sprejeli.
Tržič - Strategijo športa in analizo stanja športa in športne infrastrukture v občini Tržič je delovna skupina, ki je bila sestavljena iz posameznikov iz različnih sfer javnega življenja - od športnikov, športnih pedagogov do lokalnih politikov - pripravljala leto dni. Osemkrat so se sestali. Ko pa so jo v sredo predstavili na seji občinskega sveta, se je izkazalo, da so člani delovne skupine neenotni. Če je v imenu Športne zveze Tržič za strategijo Marjan Lesar dejal, da sicer ni idealna, je pa osnova, ki se bo sproti preverjala in dopolnjevala, pa ji je povečini nasprotovala politika, pravzaprav še najbolj nekateri svetniki, ki so bili celo člani delovne skupine. Pobudnik strategije Uroš Pivk je dejal, da to ni niti osnutek osnutka in da je v dokument zajeta bolj analiza stanja športa v občini kot pa strategija. Matjaž Hrgovič, prav tako član delovne skupine, je očital občinski upravi, da je na prve sestanke prihajala z nepravimi podatki. Članica skupine, podžupanja Andreja Potočnik pa je bila odločna, da ima prerekanj dovolj in da bo dala glas za strategijo. Izid glasovanja je bil za razvoj športa v Tržiču in še posebej za tiste, ki na področju športa delajo prostovoljno, klavrn: dvanajst za, dvanajst proti, osnutek je »padel«.
Delovno skupino so nekateri zapustili že med letom, med njimi celo njen predsednik Izidor Jerman. Na sejo občinskega sveta pa je prišel, da je pojasnil vsebino. Povedal je, da besedilo vsebuje analizo stanja športa v občini in infrastrukturne potrebe za razvoj športa, da vključuje najemanje športnih objektov ter merila za sofinanciranje letnih programov športa. »Politika najemnin športnih objektov do zdaj ni bila poenotena. Naj se naredi enoten kriterij za objekte v občinski lasti,« je poudaril. Med infrastrukturnimi projekti je izpostavil prenovo letnega bazena, obnovo Sokolnice, gradnjo nogometnega igrišča ter zunanjih športnih objektov pri šolah v Bistrici in Tržiču, posodobitev smučišča, nadaljnji razvoj skakalnega centra Sebenje, treking, gorsko kolesarstvo, gradnjo kolesarske steze Duplje - Ljubelj ter razvoj kegljišča.
Župan Borut Sajovic je obžaloval, da svetniki osnutka niso podprli, in dejal, da je delovno skupino zapustilo že veliko uglednih imen, ter dodal: »Zadeve bomo poskušali še nadgraditi.«