Odsev preteklosti

Člani Foto kluba Kamnik v galeriji Doma kulture Kamnik razstavljajo fotografska dela, ki so jih izdelali v klubski temnici. Razstava z naslovom Odsev preteklosti je v celoti posneta na črno-beli negativ in izdelana na klasični način z osvetljevanjem papirja. To je prva razstava Foto kluba Kamnik, kjer so člani sami sodelovali pri celotnem fotografskem procesu od fotografiranja do razvijanja in izdelave fotografij, ter končni predstavitvi del v galeriji. Zelo široka tema avtorjem omogoča široko interpretacijo, kar se tudi odraža v raznolikosti del, s katerimi se predstavljajo člani. Večina se je odločila za fotografiranje motivov, ki asociirajo na večjo časovno distanco in tako še poudarila naslov razstave. Pomemben prispevek k obravnavani temi je dodala tudi uporaba klasične fotografske tehnike in lastna izdelava fotografij v temnici. V času, ko večina amaterskih in profesionalnih fotografov največ fotografira z digitalno tehnologijo, je klasična črno-bela fotografija v očeh naključnega gledalca namreč že dobila pridih preteklosti. Razstava bo na ogled do konca januarja 2012.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Železniki / / 07:00

V domu zazijala luknja

Maja so začeli obnavljati dotrajan zadružni dom v Sorici, v katerem naj bi zagotovili 40 turističnih postelj. Obnova je hitro zastala, saj se je zrušila ena od zunanjih sten.

Objavljeno na isti dan


Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Bojan Križaj ni več direktor

Nekdanji odlični tržiški smučar je bil v iskanju denarja za slovensko alpsko smučanje očitno premalo uspešen.

Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Waltin je novi selektor hokejske reprezentance

Od danes naprej ima naša hokejska reprezentanca novega selektorja, to je izkušeni 54-letni Šved Mats Waltin.

Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Z Zvonetom nazaj v Afriko

Ob okrogli polstoletnici si človek lahko želi marsikaj, eden naših najbolj znanih svetovnih popotnikov Zvone Šeruga pa si je po skoraj dveh desetletjih spet zaželel potovanja z motorjem v Afriko.

Kronika / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Nesreče

Padel pod traktor Košiše - V petek okoli 16.30 so Policijsko postajo Kamnik obvestili, da se je v gozdu pri kraju Košiše smrtno ponesrečil 75-letni do...

Kranj / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Večina volivcev za Tenetiše

Na referendumu je 85,19 odstotka volivcev podprlo gradnjo centra za ravnanje z odpadki v Tenetišah. Civilna iniciativa Mlaka Tenetiše pravi, da je referendum padel, ker je nekaj čez tisoč tamkajšnjih...