Strokovna kuharska komisija: Tomaž Vozelj, Elvir Odobašić, Branko Podmenik, Srečko Koklič, Janez Dolšak in Robert Merzel

Tuševa kuharska zvezda

Prejšnji četrtek se je na Srednji gostinski in turistični šoli v Radovljici končalo drugo od treh predtekmovanj za letošnjo Tuševo kuharsko zvezdo. Danes zvečer bo v kranjskem Planetu Tuš starejše zabaval Jasmin Stavros, jutri zjutraj pa najmlajše Alenka Kolman z Dinozavrom.

V drugem letu projekta Tuševa kuharska zvezda sodeluje devet slovenskih šol za gostinstvo in turizem. Na prvem predtekmovanju za Tuševo kuharsko zvezdo, ki je januarja potekalo v Celju, se je odlično izkazala tudi gorenjska predstavnica, dijakinja radovljiške srednje gostinske in turistične šole Simona Maček in si z doseženim prvim mestom zagotovila preboj v finalno tekmovanje, ki bo v aprilu, prav tako v Celju. V Radovljici pa se je pomerilo osemnajst mladih in obetavnih slovenskih kuharjev srednješolcev - po dva iz vsake šole, med njimi tudi domačina Darja Kalan in Martin Gluščič, vendar psihološka prednost domačega terena ni bila dovolj za preboj v finalno tekmovanje. Vsak tekmovalec je namreč pripravil glavno jed s prilogo in dekoracijo za dve osebi. Tekmovalci so bili razdeljeni v tri skupine, z enakimi, vnaprej pripravljenimi sestavinami. Šestčlansko strokovno kuharsko komisijo pod vodstvom Tomaža Vozlja, predsednika društva Kuharjev in slaščičarjev Slovenije, je tokrat najbolj navdušil Matic Bergant iz Srednje šole za gostinstvo in turizem v Ljubljani. S pripravo praženih jeter s šampinjoni, nadevanim krompirjem s slanino in sortirano zelenjavo je bil najbolj prepričljiv in zasedel prvo mesto, dijak Srednje šole Zagorje Nejc Roter pa si je s pripravo tufuja s kuskusom iz belušev na zelenjavni posteljici zagotovil drugo mesto in se prav tako kot Matic Bergant pridružil finalistoma - zmagovalcema prvega predtekmovanja: gorenjski nadebudni kuharici Simoni Maček in Tomažu Privošniku, dijaku Srednje šole za gostinstvo in turizem v Celju. Zadnja dva finalista pa bodo izbrali na predtekmovanju, ki bo marca v slovenski prestolnici.

Kranjski Planet Tuš bo danes zvečer gostil Valentinov koncert legendarnega hrvaškega zapeljivca Jasmina Stavrosa, že od prejšnjega petka pa si lahko v avli brezplačno ogledate razstavo dinozavrov, ki so bili izdelani v Avstraliji, nekateri med njimi so gibljivi, proizvajajo zvoke in oponašajo gibe prazgodovinskih živali. Predvsem pa jutri najmlajši ne zamudite ob 10. uri plesno animacijske predstave z Alenko Kolman in Dinozavrom. Razstava bo na ogled še do torka, 22. februarja.

           

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Naklo / sreda, 26. junij 2013 / 11:38

Podelili priznanja občinskim nagrajencem

Spodnje Duplje - Ob prazniku občine Naklo je bila v soboto pred graščino Duplje slavnostna seja občinskega sveta, na kateri so podelili občinska priznanja za leto 2013. Zlato plaketo je pr...

Objavljeno na isti dan


Kronika / / 07:00

Požar zanetila elektrika

V Špitaliču je zgorelo gospodarsko poslopje, stanovanjsko hišo pa je gasilcem uspelo še pravočasno zaščititi.

Gospodarstvo / / 07:00

Dokapitalizacija Skimarja spet odložena

Na skupščini Skimarja so imenovali le tri nove nadzornike, med katerimi pa ni Pavla Ruparja.

Zanimivosti / / 07:00

"Strelske vaje" na Gradišču

Bašelj - Naše planine in gore obiskujejo ljudje, ki nimajo s sabo le nahrbtnika, pohodnih palic in drugih planinskih pripomočkov, ampak očitno tudi orožje. Le kdo je na Gradišču...

Tržič / / 07:00

Rupar želi spet med poslance

Nekdanji tržiški župan in poslanec državnega zbora Pavel Rupar je zadovoljen, da so ga izvolili v izvršilni odbor SDS. Napoveduje, da bo spet kandidiral za poslanca.

Kranj / / 07:00

Referendum za Tenetiše bo

"Ali ste za to, da se na območju sedanje deponije Tenetiše v skladu s predpisi EU zgradi sodoben regijski center za ravnanje z odpadki?" bo vprašanje za občane kranjske občine v nedeljo, 11. novembra.