Strokovna kuharska komisija: Tomaž Vozelj, Elvir Odobašić, Branko Podmenik, Srečko Koklič, Janez Dolšak in Robert Merzel

Tuševa kuharska zvezda

Prejšnji četrtek se je na Srednji gostinski in turistični šoli v Radovljici končalo drugo od treh predtekmovanj za letošnjo Tuševo kuharsko zvezdo. Danes zvečer bo v kranjskem Planetu Tuš starejše zabaval Jasmin Stavros, jutri zjutraj pa najmlajše Alenka Kolman z Dinozavrom.

V drugem letu projekta Tuševa kuharska zvezda sodeluje devet slovenskih šol za gostinstvo in turizem. Na prvem predtekmovanju za Tuševo kuharsko zvezdo, ki je januarja potekalo v Celju, se je odlično izkazala tudi gorenjska predstavnica, dijakinja radovljiške srednje gostinske in turistične šole Simona Maček in si z doseženim prvim mestom zagotovila preboj v finalno tekmovanje, ki bo v aprilu, prav tako v Celju. V Radovljici pa se je pomerilo osemnajst mladih in obetavnih slovenskih kuharjev srednješolcev - po dva iz vsake šole, med njimi tudi domačina Darja Kalan in Martin Gluščič, vendar psihološka prednost domačega terena ni bila dovolj za preboj v finalno tekmovanje. Vsak tekmovalec je namreč pripravil glavno jed s prilogo in dekoracijo za dve osebi. Tekmovalci so bili razdeljeni v tri skupine, z enakimi, vnaprej pripravljenimi sestavinami. Šestčlansko strokovno kuharsko komisijo pod vodstvom Tomaža Vozlja, predsednika društva Kuharjev in slaščičarjev Slovenije, je tokrat najbolj navdušil Matic Bergant iz Srednje šole za gostinstvo in turizem v Ljubljani. S pripravo praženih jeter s šampinjoni, nadevanim krompirjem s slanino in sortirano zelenjavo je bil najbolj prepričljiv in zasedel prvo mesto, dijak Srednje šole Zagorje Nejc Roter pa si je s pripravo tufuja s kuskusom iz belušev na zelenjavni posteljici zagotovil drugo mesto in se prav tako kot Matic Bergant pridružil finalistoma - zmagovalcema prvega predtekmovanja: gorenjski nadebudni kuharici Simoni Maček in Tomažu Privošniku, dijaku Srednje šole za gostinstvo in turizem v Celju. Zadnja dva finalista pa bodo izbrali na predtekmovanju, ki bo marca v slovenski prestolnici.

Kranjski Planet Tuš bo danes zvečer gostil Valentinov koncert legendarnega hrvaškega zapeljivca Jasmina Stavrosa, že od prejšnjega petka pa si lahko v avli brezplačno ogledate razstavo dinozavrov, ki so bili izdelani v Avstraliji, nekateri med njimi so gibljivi, proizvajajo zvoke in oponašajo gibe prazgodovinskih živali. Predvsem pa jutri najmlajši ne zamudite ob 10. uri plesno animacijske predstave z Alenko Kolman in Dinozavrom. Razstava bo na ogled še do torka, 22. februarja.

           

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 25. junij 2007 / 07:00

V treh razredih petnajst odličnjakov

Bled - Minuli četrtek je župan Bleda Janez Fajfar čestital petnajstim odličnjakom iz Osnovne šole prof. dr. Josipa Plemlja Bled, ki so bili vsa leta odlični. To so bili: Anja...

Objavljeno na isti dan


Kronika / petek, 27. februar 2015 / 19:03

Nov primer obvodnega posla

Gorenjski kriminalisti razkrivajo vedno nove nezakonitosti pri financiranju menedžerskega prevzema Merkurja. Ta teden so zaradi domnevno nezakonitega obvodnega financiranja ovadili sedem oseb, ki so b...

Kranj / petek, 27. februar 2015 / 18:30

Ob obletnici tudi predavanje

V tem mesecu Društvo za zaščito živali Kranj obeležuje peto leto delovanja, ob zaključku praznovanja pa jutri pripravljajo predavanje o sobivanju otroka in psa.

Razvedrilo / petek, 27. februar 2015 / 16:00

Snežna miss Krvavca

Ljubljansko nakupovalno mesto je praznovalo trinajsti rojstni dan, Televizija Slovenija bo letošnjo Emo gostila jutri zvečer, resničnostni šov Bar prihaja na male zaslone 2. marca ob 20. uri. Snežna m...

Šport / petek, 27. februar 2015 / 14:02

Fak pripravljen, Gregorinova zbolela

Pred biatlonci je svetovno prvenstvo. Na Finsko potujejo v ponedeljek, a brez bolne Teje Gregorin. Cilji so visoki. Domov se želijo vrniti z medaljo.

Kronika / petek, 27. februar 2015 / 14:01

V nesreči umrl 49-letni pešec

Na Koroški Beli se je včeraj ob 15.30 uri zgodila huda prometna nesreča, v kateri je umrl 49-letni pešec, ki ga je povozil tovornjak.