Poudarek sodelovanju z občani
Nov obraz med kandidati za župane na letošnjih lokalnih volitvah je tudi Bojan Luskovec, ki s podporo SD in LDS kandidira v Škofji Loki.
Škofja Loka – »Želim narediti vse, da bi življenje v našem starodavnem mestu za vse generacije postalo sprejemljivejše in prijetnejše za bivanje, delo, izobraževanje oziroma življenje nasploh. Prepričan sem, da s strpnim dialogom, spoštovanjem in sodelovanjem to lahko dosežem,« poudarja Bojan Luskovec, ki se bo v župansko tekmo podal s podporo SD in LDS ter nekaterih civilnih družbenih skupin. Prepričan je, da ponuja alternativo v občini, kjer bi bile spremembe dobrodošle. Med svoje lastnosti, ki bi ga odlikovale tudi kot župana, pa šteje strpen stil vodenja, strokovnost in gospodarnost.
Svojo prednost pred drugimi kandidati vidi tudi v tem, da ni obremenjen z ničimer, kar se je doslej dogajalo v občini, katere delovanje, priznava, je že doslej z zanimanjem spremljal. Dva mandata je bil med drugim član sveta krajevne skupnosti Kamnitnik, kot član SD pa je preko kluba svetnikov redno spremljal delo občinskega sveta ter njegovih odborov in komisij. »Ta stalni stik s svetniško skupino mi omogoča dober vpogled v aktualno problematiko v občini, obenem pa sem imel tudi možnost tvornega sodelovanja pri snovanju stališč do posameznih vprašanj,« je pojasnil Luskovec. Delo občinskega sveta v sedanjem mandatu ocenjuje zelo pozitivno, saj je po njegovem koalicija, ki sta jo s strokovnostjo in podporo realizaciji razvojnih ciljev popestrili stranki SD in LDS, prinesla svežino v vodenje občine. »Žal pa je bilo kljub mnogim uresničenim projektom pri občanih zaznati mnogo nejevolje, ker niso našli skupnega jezika z občino oziroma sedanjim županom. Verjetno so posledica tega skrhanega odnosa med občino in ljudmi tudi preštevilne civilne pobude, ki so v zadnjem obdobju vzniknile v Škofji Loki,« razmišlja Luskovec in dodaja, da mu največji izziv zato predstavlja spremeniti odnos do ljudi. Kot župan bi nadaljeval z vsemi zastavljenimi projekti, obenem pa se zavzema za zagotavljanje kakovosti življenja za vse generacije, od zagotavljanja otroškega varstva do skrbi za starejše. Kot poseben cilj si je zastavil tudi energetsko sanacijo občinskih stavb in drugih objektov, tudi javne razsvetljave, ki ta čas stroškovno močno obremenjujejo občinski proračun.
Pri tem mu bodo verjetno prav prišle tudi njegove dosedanje profesionalne izkušnje. Začel je kot elektrotehnik v Elektru Kranj, z nadgrajevanjem tako praktičnih znanj kot nadaljevanjem šolanja ob delu pa je prišel do magisterija znanosti. S 1. avgustom je začasno prevzel vodenje Elektra Gorenjske. Je poročen in oče dveh otrok, v Škofji Loki pa živi že vse od rojstva. Prepričan je, da lahko s svojim znanjem in izkušnjami popelje Škofjo Loko k še večjemu napredku.