Fotografija je bila posneta 1945. leta v Kamniku, Matevž Pogačar pa bi rad vzpostavil stik z obema deklicama.

Kdo sta deklici na sliki?

Kamnik - Na naše uredništvo se je obrnil bralec Matevž Pogačar, ki nam je poslal staro fotografijo, posneto ob koncu vojne 1945. leta v Kamniku. »Spominjam se, da nas je nekdo fotografiral tik za tem, ko smo po bombardiranju prišli iz bunkerja. Tja so se poleg mene skrili še moja mama in obe deklici, ki sta še na fotografiji in bi ju zelo rad našel. Danes sta verjetno stari okoli sedemdeset let. Vem, da je bil bunker v središču mesta, v ozadju pa se vidi tudi Kamniška Bistrica,« pravi danes 71-letni Matevž Pogačar, ki je bil rojen v Poženiku pri Cerkljah, že od leta 1957 pa s svojo družino živi v Nemčiji. Pred kratkim je bil spet na obisku pri sorodnikih, ki danes živijo v Poženiku, Vodicah in Kranju, ob obujanju spominov pa se je našla tudi spodnja fotografija. Matevž, ki je imel še štiri sestre, se je v Kamnik v svojem otroštvu večkrat odpravil skupaj z mamo, ki je kot kuharica delala Pri Grohu, oče pa je bil mesar pri Grčarju v Kamniku.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / ponedeljek, 24. junij 2013 / 14:21

Loški glas, št. 6

Loški glas, 24. junij 2013, št. 6

Objavljeno na isti dan


Splošno / ponedeljek, 1. julij 2013 / 15:59

Pri štiridesetih v najboljši kondiciji

V Žireh letos praznujejo štirideset let od ustanovitve nogometnega kluba, praznovanje na novem igrišču pa so popestrili tudi s tekmo med domačo ekipo in prvoligašem Triglavom.

Nasveti / ponedeljek, 1. julij 2013 / 15:04

Iz tebe pa nikoli nič ne bo

Molim, da tega stavka ne sliši noben otrok več. Ne vem, ali me zgoraj slišijo. Je samo majhna prošnja, ki pogosto ostaja neuslišana. Zato pravim še vam. Nikoli ne recite tega otroku. Niti ob koncu...

Razvedrilo / ponedeljek, 1. julij 2013 / 14:53

V Loki 'luftajo' enkrat na mesec

V centru Škofje Loke bo vsako prvo soboto v mesecu, vse do oktobra, potekal poseben festival kreativnosti; prva, junijska sobota pa je pokazala, da je ideja med ljudmi naletela na dober odziv.

Šenčur / ponedeljek, 1. julij 2013 / 14:31

Gasilstvo spodbudil požar

Prostovoljno gasilsko društvo Voklo so vaščani ustanovili leta 1923 po požaru Pri Matičku.

GG Plus / ponedeljek, 1. julij 2013 / 12:40

Država številnih afer

Da ne bo nesporazuma: država, ki jo imamo, kakršna koli že je, je še vedno največji dosežek v naši novejši zgodovini. Ne glede na to, da jo kar naprej kritiziramo in da je ta kritika največkrat upr...