Zelena luč za prenovo dvorane

Občinski svetniki so soglašali, da občina v sodelovanju s podjetjem MPM Engineering obnovi dvorano v Kulturnem domu Jožeta Ažmana.

Bohinjska Bistrica – Obenem so svetniki sprejeli sklep, da morata partnerja, torej občina in MPM Engineering, do naslednje seje pripraviti pogodbo, v kateri bodo uredili medsebojna razmerja. Dvorana naj bi namreč tudi v prihodnje ohranila svojo prvotno funkcijo in bo po zagotovilu župana Franca Kramarja predvsem namenjena kulturni dejavnosti. Obenem bodo v času, ko bi sicer dvorana samevala, Park hotelu Bohinj v njej omogočili organizacijo večjih poslovnih dogodkov.

Po besedah direktorja MPM Engineeringa Boštjana Čokla so lani v Park hotelu Bohinj gostili prek petdeset dogodkov, vsaj šest pa so jih morali odpovedati, ker v hotelu nimajo na voljo dovolj velike dvorane. »Ob ogledu dvorane v kulturnem domu smo ugotovili, da je arhitekturno odlična, potrebna pa bi bila temeljite prenove.« Ta čas je v dvorani 320 sedežev, po obnovi pa bi jih bilo dvajset manj. Na leto bi v njej organizirali od deset do 15 kongresov, pravi Čokl, pri čemer bi občina že v naprej fiksno določila vse datume, ob katerih je dvorana zasedena, sami pa bi se prilagajali. Čokl ocenjuje, da bo obnova vredna okrog pol milijona evrov, končali pa bi jo lahko v enem ali dveh mesecih. Franc Kramar je pozdravil pobudo MPM Engineeringa, da obnovi dvorano. »Kulturni dom je lani praznoval tridesetletnico in je že sam po sebi potreben obnove, prav tako je dotrajana oprema.« Njegovemu mnenju so se pridružili tudi nekateri svetniki, ki so opozorili, da je bila dvorana doslej slabo izkoriščena, zato upajo, da to pomeni, da bo dvorana znova zaživela.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / petek, 22. junij 2012 / 07:00

Lažen klic o bombi

Radovljica - V torek nekaj po 14. uri so pred stavbo Upravne enote Radovljica prihiteli policisti in odredili popolno izpraznitev objekta. Malo pred tem je namreč neznan moški po telefonu...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / ponedeljek, 19. maj 2008 / 07:00

Voditelj, ki izdeluje kolesa

Pred kratkim je vodenje oddaje Posnetki zadetki na TV3 namesto Adela prevzel Jaka Mihelič, ki je dejaven tudi na številnih drugih področjih. Dobro ga poznajo poslušalci Radia Študent, sicer pa je po s...

Prosti čas / ponedeljek, 19. maj 2008 / 07:00

Prvič na večer narečnih viž

Tokrat vam predstavljamo še zadnja dva ansambla, ki bosta 13. junija v Škofji Loki nastopila na 8. Večeru slovenskih viž v narečju.

Prosti čas / ponedeljek, 19. maj 2008 / 07:00

Praznik glasbe in veselja v Preddvoru

Med 23. in 25. majem bo v Preddvoru (ob hotelu Bor) mednarodna glasbena prireditev Praznik glasbe in veselja. Prihodnji petek ob 20. uri bo slavnostni koncert ob 30-letnici ansambla Gašperji. Sob...

Zanimivosti / ponedeljek, 19. maj 2008 / 07:00

Priplesali so si zlato

Srbsko kulturno prosvetno društvo Sveti Sava Kranj se je z Evropskega tekmovanja folklornih skupin srbske diaspore vrnilo z zlato medaljo.

Zanimivosti / ponedeljek, 19. maj 2008 / 07:00

Odraslim oživljanje, otrokom balončke

V sredo so ob letošnjem Tednu Rdečega križa na avtobusni postaji v Škofji Loki postavili stojnico s promocijskim gradivom.