Čebelarska družina Bled praznuje devetdesetletnico delovanja (od leve proti desni: član čebelarskega društva Bled – Gorje Janez Štembergar, podpredsednik društva Jože Brodnik in predsednik društva Lovro Legat). (Foto: Anka Bulovec)

Blejski čebelarji praznujejo

Čebelarska družina Bled bo v nedeljo praznovala 90-letnico delovanja. Ob tej priložnosti bodo razvili prapor čebelarskega društva Bled - Gorje.

Bled – Letos je minilo devetdeset let, kar so se blejski čebelarji organizirali v družino. Zato bodo v nedeljo v Ribnem pripravili slovesnost, na kateri bodo skupaj s čebelarji iz Gorij razvili tudi društveni prapor. Obe družini sta se namreč pred trinajstimi leti združili v čebelarsko društvo Bled – Gorje.

»Na praporu bo simboliziran čebelji ples, ki je način komuniciranja med čebelami. S tem naj bi na simbolen način tudi čebelarje, posebej obe naši družini, spodbujali h komuniciranju in sodelovanju,« je pojasnil član društva Janez Štembergar. Ta čas po besedah predsednika društva Lovra Legata društvo združuje 54 čebelarjev, ki gospodarijo s 700 do 750 panji. »Družina Bled šteje 36 čebelarjev s 510 panji, družina Gorje pa 18 članov s 180 panji. Delujemo na območju od obronkov Pokljuke pa vse do sotočja Save Bohinjke in Dolinke,« je pojasnil Legat in dodal, da se čebelarji med sabo zelo razlikujejo, vsak ima nek svoj način dela ali kakšno posebnost. »Vendar vsi skupaj delamo z istim ciljem, ohraniti in pomagati kranjski čebeli, ki je na našem severozahodnem delu Slovenije avtohtona, a se tega premalo zavedamo.« Poudaril je še, da imajo v svojih vrstah kar pet članov osemdesetletnikov, ki skupaj gospodarijo z okrog sto panji. Obenem pa se trudijo tudi s podmladkom čebelarskega društva. V društvu imajo tako kar osem mladih čebelarjev, ki so zelo dejavni pri čebelah.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Humor / petek, 22. junij 2012 / 07:00

Nam gre dob`r, kaj pa v`m

Na razpis, kdo bi želel zastonj nastopiti na proslavi ob dnevu državnosti, je prispelo 679 scenarijev, zastonj pa bi nastopalo preko 34 tisoč državljanov.

Objavljeno na isti dan


Kronika / / 07:00

Požar zanetila elektrika

V Špitaliču je zgorelo gospodarsko poslopje, stanovanjsko hišo pa je gasilcem uspelo še pravočasno zaščititi.

Gospodarstvo / / 07:00

Dokapitalizacija Skimarja spet odložena

Na skupščini Skimarja so imenovali le tri nove nadzornike, med katerimi pa ni Pavla Ruparja.

Zanimivosti / / 07:00

"Strelske vaje" na Gradišču

Bašelj - Naše planine in gore obiskujejo ljudje, ki nimajo s sabo le nahrbtnika, pohodnih palic in drugih planinskih pripomočkov, ampak očitno tudi orožje. Le kdo je na Gradišču...

Tržič / / 07:00

Rupar želi spet med poslance

Nekdanji tržiški župan in poslanec državnega zbora Pavel Rupar je zadovoljen, da so ga izvolili v izvršilni odbor SDS. Napoveduje, da bo spet kandidiral za poslanca.

Kranj / / 07:00

Referendum za Tenetiše bo

"Ali ste za to, da se na območju sedanje deponije Tenetiše v skladu s predpisi EU zgradi sodoben regijski center za ravnanje z odpadki?" bo vprašanje za občane kranjske občine v nedeljo, 11. novembra.