Torbica za mojo drago
Posebna razstava, ki pripoveduje o ženski in odnosih, in modna revija, kjer so nam v spominu ostale drzne kreacije in darilne mašne. Jazz Station pa so za zmagovalno pesem Delam, kar se ne sme že posneli videospot.
V začetku julija so v Galeriji Šivčeve hiše v Radovljici odprli razstavo Lučke Šićarov Torbica za mojo drago. Avtorico in njeno delo je predstavila umetnostna zgodovinarka Tatjana Pregl Kobe, v glasbenem programu pa sta nastopila Vesna Zornik in kitarist Andraž Mazi s Tangom Apasionada. Razstava bo na ogled do 6. septembra.
Lučka Šičarov se kot samozaposlena v kulturi ukvarja z oblikovanjem unikatne keramike in poučevanjem keramike v sklopu izobraževalnih institucij. Njena razstava pripoveduje o odnosih med spoloma, o tistih, kjer ima ženska podrejeno vlogo, še več, o odnosih med moškim in žensko, kjer je ženska vedno žrtvovana, je zapisala Tatjana Pregl Kobe. Pozoren opazovalec bo v premišljeno postavljenih zgodbah o ženah (ki pripadajo možem različnih poklicev) in njihovih določljivih značilnostih sledil sporočilu, ki govori o zakrivanju (keramične torbice), prekrivanju (keramično spodnje perilo) in prikrivanju (keramični klobuki). Poudarek razstave je na delih, ki so poleg vizualne kvalitete tudi vsebinsko-sporočilno zanimive. Razstavljena dela pripovedujejo o avtorici, ki pogosto gleda skozi oči filmov noire iz šestdesetih let prejšnjega stoletja, pa tudi o ustvarjalki, ki se pri delu predaja vsakodnevnemu čudenju in radosti odkrivanja, še dodaja Preglova.
Kranjski Jazz Station je pred kratkim zmagal na Melodijah morja in sonca, zmagovalno pesem pa je že posnel na filmski trak, če lahko temu tako rečemo. Snemali so na treh lokacijah in nastal je zanimiv videospot. Ni tipičen, pripoveduje zgodbo in je že kar kratek film, kjer vidimo precej različnih scen - od skakanja po kavču, plesa swingerjev na ulici, vožnje s skirojem muzejske vrednosti, sladkanja s češnjami do obešanja perila. Spot je delo ekipe Start filma, režiral ga je Miha Knific, s fotografijo se je ukvarjal Aljoša Korenčan, kostumi so bili prepuščeni Tini Bonča, scenografija pa je delo Sandre Berlan.
Ljubljana pa je doživela še eno modno revijo. Malce nenavadno sicer, kjer so nam najbolj ostala v spominu posebna pokrivala – velikanske darilne mašne vseh vrst in oblik, ter posebne kreacije Miro Designa. Revija je potekala na prostem, se začela na Gornjem trgu in se je nadaljevala vse do mestne hiše, kjer ima svoj prodajni prostor Steklarstvo Rogaška. Ta je prispevala modni nakit, ki ga je oblikovala znana modna oblikovalka: Maja Ferme. Urarstvo Lečnik pa je predstavilo ure kakovostnih znamk.