Kranj ne bo gorenjski Palermo
Usoda odlaganja komunalnih odpadkov iz občin Upravne enote Kranj še vedno ni znana, vendar pristojni zagotavljajo, da jih bodo odlagali po običajnem redu.
Kranj – Na dveh gorenjskih deponijah, ki bosta delovali tudi po 16. juliju, so nam zagotovili, da imajo vsa potrebna okoljevarstvena dovoljenja in izpolnjujejo tudi druge pogoje za obratovanje. »Mi bomo nemoteno delali naprej,« je povedal Sebastijan Zupanc, direktor Komunale Tržič, in pojasnil: »Nova civilna iniciativa ne nasprotuje odlaganju domačih odpadkov, le za kranjske odpadke postavljajo dodatne pogoje.« S civilno iniciativo se pogaja Borut Sajovic, župan občine Tržič.
Za odpadke iz občin zgornje Gorenjske bodo poskrbeli na deponiji Mala Mežakla. Anton Požar iz Jeko-in, ki upravlja z deponijo, nam je zagotovil, da imajo vsa dovoljenja za obratovanje tudi po 16. juliju: »Delovali bomo v sklopu regijskega centra, čeprav še ni urejeno sortiranje odpadkov. Kdaj bo to urejeno, danes ne ve niti vedeževalka, saj so bili roki že večkrat postavljeni in nikoli uresničeni.« Na Malo Mežaklo bodo sicer romali tudi odpadki iz občin Upravne enote Škofja Loka.
V roku enega leta naj bi bil zgrajen tudi mehansko biološki obrat, vendar lokacija še ni znana, čeprav naj bi najverjetneje stal v Industrijski coni Exoterm na Polici pri Naklem (v Mestni občini Kranj). Kje bodo odlagali odpadke po četrtku, smo vprašali Ivana Hočevarja, direktorja Komunale Kranj: »Odpadke bomo odvažali nemoteno, tako kot do sedaj.« Stane Štraus, podžupan Mestne občine Kranj, je povedal, da jih vsaj nekaj časa zagotovo še ne bodo odvažali na deponijo Kovor, zato se dogovarjajo za odlaganje na logaški deponiji (ta še nima dovoljenja za obratovanje) in v regijskem centru v Celju.