V Žabnici so prepričani, da se gradnja šole ne sme končati brez dograditve prepotrebne telovadnice.

Grenko veselje ob novi šoli

Kljub zamudi z gradbenimi deli se v Žabnici veselijo odprtja nove šole, žal pa ob njej (še) ne bo obljubljene telovadnice.

Žabnica – Šola v Žabnici naj bi bila po prvotnih načrtih prenovljena že februarja, vendar pa so se gradbena dela zavlekla in očitno bodo šolarji k pouku v prenovljene prostore prišli šele ob začetku novega šolskega leta. »Trenutno sta vrtec in dva razreda osnovnošolcev v gasilskem domu, dva razreda sta v župnišču, eden pa v prostoru sedeža Krajevne skupnosti. Jeseni naj bi se v šolske prostore znova vselili učenci vseh petih razredov in dva oddelka vrtca. Veselje vrnitve v prenovljene prostore pa greni telovadnica, ki nam jo obljubljajo že več kot 40 let, a se nam ob pogledu na gradbišče vsak dan bolj odmika,« pravi predsednik Krajevne skupnosti Žabnica Jože Frelih in dodaja, da v krajevni skupnosti že več let namensko varčujejo za telovadnico, zbrali pa so že približno četrtino denarja iz predračuna.

»Župan Damijan Perne in občinska uprava so nam februarja 2007 obljubili obnovo šole in gradnjo telovadnice, če se odpovemo meram telovadnice, ki nam jo je odobrila že prejšnja občinska oblast. Za telovadnico dimenzij 20 krat 33 metrov smo že imeli gradbeno dovoljenje in zagotovljeno finančno podporo v občinskem proračunu, nato pa smo pristali tudi na manjšo telovadnico 17,6 krat 18,6 metra in znova pridobili gradbeno dovoljenje. Žal pa finančne podpore ni več, očitno je bil denar porabljen druge,« pravijo v Žabnici, kjer so razočarani poslušali tudi novo možnost za postavitev telovadnice, ki naj bi bila v obliki šotora. »Telovadnico bi krajani uporabljali tudi kot večnamenski prostor, šotor pa se nam zdi arhitektonsko nesprejemljiva varianta, ki je vprašljiva tudi glede vzdrževanja. Siti smo zavlačevanja in izgovorov ter hočemo gradnjo telovadnice sedaj, ko so gradbeniki še na dvorišču šole!« pravi Jože Frelih, ki se tudi sprašuje, kaj domačini glede tega lahko še naredijo.

»Res je, da se je gradnja šole zaradi trenutne ekonomske situacije malce zavlekla, res pa je tudi, da k šoli spada telovadnica in da ta tudi bo. Zanimali smo se za čim bolj ekonomično rešitev in eden od ponudnikov je predlagal tudi cenejšo šotorsko različico. Vendar odločitev še ni padla. Naša prva skrb trenutno je, da izpeljemo investicijo šole, nato pa bo sledila gradnja telovadnice,« dodaja kranjski župan Damijan Perne.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / sreda, 24. junij 2009 / 07:00

Pustolovščina v ekstremnih pogojih

Okrog 270 kilometrov športne pustolovščine v vročini, mrazu in nevihtah ... To je bilo letošnje slovensko pustolovsko tekmovanje.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 22. december 2006 / 06:00

Umetniški vtis

Pri izdelovanju blejskega laboda je bil pomemben predvsem umetniški vtis. Veslači so se naloge lotili zelo resno. Njihova kreacija je bila zmagovalna. Lesce so dobile novo oazo zabave, Finci pa so v L...

Prosti čas / petek, 22. december 2006 / 06:00

Brat vse vidi, Brat vse ve: Naša sreča, vaša sreča

Novinarska redakcija velikega brata se bo v novem letu selila v nove prostore. Mali brat ostaja vaš človek.

Prosti čas / petek, 22. december 2006 / 06:00

Nominator 229

Lep čas je in zanimivi dnevi so. Tako in drugače. Pravzaprav ne mine dan, večer, ko se v različnih družabnih okoljih poslavlja od iztekajočega se leta. A vselej s približno enakim kontek...

Kultura / petek, 22. december 2006 / 06:00

Glasbena šola za božič

Na Božičnih koncertih v ponedeljek in torek so se Kranjčanom predstavili mladi glasbeniki kranjske glasbene šole.

Kultura / petek, 22. december 2006 / 06:00

Spet evforičen do srca

Veliki božični koncert na kranjski gimnaziji je še enkrat dokazal, kako briljantno glasbeno prihodnost imamo Kranjčani. S koncertno dvorano ta še bolj žlahtna.