Na Alpinini modni reviji je navdušila glasba godalnega kvarteta. (Foto: Tina Dokl)

Žirovska degustacija čevljev

Madonna prihaja avgusta, The Killers junija, tržiški Peko ima Gachota, žirovska Alpina Aljo Novak, ´remisel´ postaja del prihodnosti, 9. Bam.Bi tour pa bo šel po Črni gori.

V isti sapi, ko je manekenka Sabina Remar odšla od svojega nogometaša Sebastijana Cimerotiča in se vse glasneje govori, da Sanja Grohar in njen Dani nista več skupaj, Špela Grošelj v ljubezenskem šovu Radia Hit še vedno izbira. Najprej smo mislili, da ima največ možnosti Žiga, pred kratkim pa je zaradi prevelike flegmatičnosti dobil košarico tudi gorenjski predstavnik, Janez iz Spodnjega Brnika. Ostali so le še štirje kandidati: Uroš iz Ljubljane, Jurij iz Domžal, Sandi iz Štanjela in Matej iz Notranjih Goric. Zmagovalec bo znan že konec naslednjega tedna.

Gorenjce vznemirjata tudi novici koncertne narave. Avgusta prihaja v Ljubljano Madonna, 7. junija pa se bodo na Hipodromu Stožice oglasili tudi popularni rokerji The Killers.

Ta teden je tudi Alpina predstavila novo ekskluzivno kolekcijo čevljev za vse priložnosti GTH (got to have), ki je nastala v sodelovanju s priznano slovensko oblikovalko čevljev Aljo Novak. Moto nove blagovne znamke je predvsem ugodje in udobje čevlja. Kolekcija je sicer višjega cenovnega razreda, modna revija, kjer je bil čevelj predstavljen tudi v kombinaciji z oblekami dveh slovenskih modnih oblikovalk Maje Štamol in Maje Osrajnik, pa daje občutek, da je namenjena predvsem poslovni ženski, saj pretirano visokih pet nismo videli, navdušila pa nas je moška linija kolekcije. Dodatno prepoznavnost GTH kolekciji daje rdeča črta na podplatu, ki je izdelana iz gume in kot taka preprečuje prekomerno drsenje podplata. Predstavljeno linijo naj bi v prihodnosti dopolnile še torbice.

Desetletnico mobilne domišljije pa so v dokaj intimnem okolju sedmega nadstropja Gospodarske zbornice Slovenije praznovali Si.mobilovci, ki so izkoristili priložnost in navzočim medijem med drugim predstavili svoje razmišljanje o prihodnosti. Njihov poudarek na 'remisli' (kot oni to poimenujejo) bo še večji. Ekologija, recikliranje, ustvarjanje novega zelenega življenja. Ravno tako pa je desetletnico obstoja praznovalo gorenjsko Športno društvo Bam.Bi, ki je poleg tradicionalnega letnega srečanja in podelitve priznanj pohodnikom za uspešno opravljene transverzale predstavilo letošnji, okvirni program aktivnosti, podelilo priznanja za pokal Bam.Bi- A2U GP 2008 in razkrilo, da bo letošnja 9. Bam.Bi kolesarska tura obiskala Črno goro.

         

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / sobota, 25. junij 2011 / 07:00

Opravljal sem le svojo dolžnost

V času osamosvojitvenih dogodkov je bil Ivan Hočevar načelnik Uprave za notranje zadeve Kranj, danes vodi jeseniško komunalno podjetje Jeko-In.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / nedelja, 18. september 2011 / 07:00

V nedeljo Slovenska popevka

Slovensko popevko boste lahko spremljali v nedeljo ob 20. uri na Televiziji Slovenija, prenašal pa jo bo tudi radio. Letos bo njen gostitelj Sašo Hribar, prisluhnili pa boste lahko Bošt...

GG Plus / nedelja, 18. september 2011 / 07:00

Vaš razgled

Gospodarstvo / nedelja, 18. september 2011 / 07:00

Anketa: Ali bi javni upravi znižali plače

Zaposlene v javnem sektorju je precej razburil predlog odbora za lokalno samoupravo o štiriodstotnem znižanju plač. Zaradi pritiska sindikatov se ta ni znašel med letošnjimi interventnimi ukrepi. Kaj...

Nasveti / nedelja, 18. september 2011 / 07:00

Nekoč smrdelo, zdaj diši, diši

Grasse, le nekaj kilometrov oddaljen od Nice in Cannesa, je danes svetovna prestolnica parfumov. V 16. stoletju je bil kraj, kjer so izdelovali rokavice iz najfinejšega telečjega usnja, ki so rom...

GG Plus / nedelja, 18. september 2011 / 07:00

Oče, mati in otrok. Ah ja. (5)

Poslušam ljudi, ko pogovor nanese na družinski zakonik. Ja, dve ženski, to bi še šlo. Ampak dva moška. Lepo vas prosim. Pa vprašam za argument. Ja veš, to je res grdo za videti, dve lezbijki sta...