Stanislav Boštjančič (Foto: arhiv GG)

V Kranj po Cesti Boštjana Hladnika

Na zadnji letošnji seji sveta MO Kranj so potrdili predlogo o novih imenih treh ulic, bolj vroča pa je bila razprava o ogrevanju, odpadkih in parkiranju.

Svet Mestne občine Kranj bo problematiko gradnje knjižnice v Kranju in obrata za predelavo odpadkov na Polici obravnaval na januarski seji.

Kranj – Kar nekaj tematik je, brez katerih ne mine nobena seja sveta MO Kranj. Ena od njih je tudi gradnja nove knjižnice, ki je bila na dnevnem redu tudi minulo sredo, a so celovito obravnavo težav pri načrtovani gradnji prestavili na januarsko sejo. Na januarski seji bodo znova govorili tudi o reševanju problematike odpadkov oziroma izgradnji MBO (obrat za materialno in biološko predelavo odpadkov) na Polici pri Kranju. Kot je predlagal Stanislav Boštjančič (drugi svetniki pa so ga podprli), naj bi namreč občinska uprava svetnike na vsaki od naslednjih sej obveščala, kaj je novega glede urejanja problematike odpadkov. Prav tako je bilo spet govora o reševanju težav s prometom v središču Kranja, svetniki pa so potrdili nov odlok o spremembah in dopolnitvah, ki so ga pripravili v sodelovanju s stanovalci v mestnem jedru in v katerem so upoštevali tudi nekaj predlogov predstavnikov civilne iniciative.

 

Medtem ko so se svetniki strinjali, da nove ulice na območju novo nastajajočih centrov na JV delu Kranja poimenujejo Cesta Boštjana Hladnika, Cesta Rudija Šelige in Ulica Angelce Hlebce, pa je bilo več dilem glede določitev območij javnih parkirnih površin, kjer naj bi se plačevala parkirnina. Zlasti so bila različna mnenja glede plačevanja parkirnine pred vhodom v ekspozituro Gorenjske banke na Bleiweisovi cesti, kjer je sedaj dovoljeno brezplačno parkiranje do ene ure, po novem pa bi naj bi bilo treba za parkirišče plačati. Ker je v vsej občini treba natančno določiti, kje so modre cone parkiranja ter kakšna bo višina in način plačevanja parkirnine, so obravnavo prekinili, nadaljevali pa naj bi jo na januarski seji. Do takrat so svetniki dali tudi vsa pooblastila upravi MOK, da v skladu z veljavnimi predpisi izvede vse potrebne ukrepe za zagotovitev preglednosti določanja cen pri distribuciji in dobavi toplote na območju občine, saj visoke cene ogrevanja že dlje časa spravljajo v slabo voljo zlasti stanovalce na Planini.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / / 22:07

Družinska sreča

Porod je bil težak, zato so poklicali zdravnika. Marica, ki se je rodila prva, je bila še ne kilogram težak novorojenček. Zdravnik je menil, da ne bo preživela. Nato je ugotovil, da porod...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 22. februar 2016 / 13:23

Obresti so rekordno nizke

Zaradi negativnega gibanja medbančnih obrestnih mer so v bankah rekordno nizke tudi obrestne mere za vpogledna sredstva na osebnih računih in depozite, še zlasti kratkoročne.

GG Plus / ponedeljek, 22. februar 2016 / 13:22

Naše informacije za Velikega brata

Starejši bralci, predvsem tisti z izkušnjo življenja v bivšem sistemu, se bodo dobro spomnili dveh krilatic iz nekdanjih časov. Obe sta v srbohrvaščini, kar še posebej poudarja njuno pristnost. Prv...

Preddvor / ponedeljek, 22. februar 2016 / 13:01

Prihodnje leto bo Valjavčevo

Prihodnje leto bo minilo 120 let od smrti slovenskega pesnika, pripovednika, jezikoslovca, prevajalca in zbiratelja ljudskega slovstva Matije Valjavca s Srednje Bele. Domačini mu želijo v jubilejnem l...

Cerklje na Gorenjskem / ponedeljek, 22. februar 2016 / 12:46

Dom Taber poln, iščejo še direktorja

Dom Taber v Šmartnem pri Cerkljah je po štirih mesecih obratovanja poln. Popolna je tudi kadrovska zasedba, manjka le še direktor, za katerega so pred kratkim objavili že tretji razpis.

GG Plus / ponedeljek, 22. februar 2016 / 12:45

Zasvojen z bencinskimi hlapi

Kljub temu da v Sloveniji sploh nima možnosti za trening, se naš najboljši avtokrosist Marcel Grgič uspešno kosa s konkurenco na najvišji evropski ravni.