Po poti Zoisove zvončice
Planinska zveza Slovenije in njena komisija za varstvo gorske narave sta s prvimi pohodniki sredi junija slovesno odprli Pot Karla in Žige Zoisa na območju storžiškega pogorja in Grintovcev.
Preddvor – Zamisel o poti, ki pelje iz dolin na gorske vršace, po katerih sta v drugi polovici 18. stoletja hodila in raziskovala rastlinstvo gora tudi barona Karl in Žiga Zois, se je pred dvema letoma porodila predsedniku PZS Franciju Ekarju. Predvsem bogata botanična dediščina Karla Zoisa, v kateri je tudi znamenita Zoisova zvončica, najdena v letu 1788 na Storžiču in v bohinjskih gorah, predstavlja rdečo nit poti.
S sodelovanjem strokovnjakov s področja rastlinstva in živalstva, s področja naravne in kulturne dediščine ter poznavalcev življenja in dela baronov Zois je nastal tudi vodnik, ki bo pohodnike vodil vse od gradu Brdo na vrh Storžiča, prek vrhov do Hudičevega boršta in na ono stran doline Kokre pod Kalškim grebenom do Krvavca. Na dobrih 54 km dolgi poti, ki se povzpne do višine 2215 m, bo pohodnik lahko odtisnil v vodnik osem kontrolnih žigov. Biologinja dr. Nada Praprotnik je v planinski koči na Kališču, kamor so se pohodniki umaknili pred dežjem, nanizala zanimivosti iz življenja Zoisov in o Zoisovi zvončici, ki je krasila naše gore že pred ledeno dobo. Od junija dalje ta zvončica krasi tudi prapor Planinske zveze Slovenije. Načelnica Komisije za varstvo gorske narave Rozalija Skobe in predsednik PZS Franci Ekar sta ob koncu srečanja izrekla željo, da bi Pot Karla in Žige Zoisa postala pot vseh tistih, ki se zavedajo, da moramo bogastvo naše naravne in kulturne dediščine ohraniti prihodnjim rodovom.