Hokejistke Insporta so se ob koncu sezone veselile zmage v mednarodni ligi in domačem državnem prvenstvu v floorballu.

Dekletom Insporta dvojni naslov

Državno prvenstvo v hokeju v dvorani je končano, naslova prvakov pa sta osvojili moška in ženska ekipa Insporta iz Škofje Loke. Ločanke so slavile tudi v mednarodni ligi.

Škofja Loka - Prejšnji konec tedna se je z drugo finalno tekmo v moški konkurenci končalo letošnje državno prvenstvo v dvoranskem hokeju, tako imenovanem floorballu. Naslova prvakov pa sta tako v moški kot ženski konkurenci osvojili ekipi Insporta. Fantje so se v velikem finalu pomerili z ekipo Borovnice, ter jih dvakrat premagali s 5:2. Tako so se zasluženo veselili prvega naslova za ekipo Insporta. Drugo mesto v moški konkurenci je osvojila ekipa Borovnice, tretje Thunder Jesenice, četrto FBK Ljubljana, peto Polycom Brlog, šesto FBK Žiri in sedmo Domel Marmor.

Prvič pa so se dvojnega naslova v ženski konkurenci veselile tudi igralke Insporta, ki so slavile v slovenski ženski konkurenci (pred ekipami Borovnice, ŠD MH Zverine in FBK Žiri), že prej pa so pokal za najboljše osvojile v mednarodni ligi. »Letošnjo sezono smo začele zelo dobro, brez hujše konkurence v slovenskem prostoru. Sredi sezone sta seekipi iz Gorenje vasi in Borovniceokrepili in začel se je trd boj za naslov državnih prvakinj. Dobile smo novega trenerja, predvsem dobro delo na treningihternov ekipni duh pa sta ekipi dala svež zagon. Konec marca smo po zelo izenačeni igri z Dunajčankami osvojile naslov mednarodnih prvakinj. Ta zmaga nas je še posebej motivirala za naslov prvakinj na domačih tleh in na koncu smo zmagale tudi odločilno tekmo proti ekipi Borovnice in ubranile naslov državnih prvakinj. Tako smo s sezono lahko res zelo zadovoljne, saj nam je prvič uspelo osvojit oba naslova,« je po zadnjem turnirju povedala kapetanka Tina Mlinar in dodala: »Čez poletje nas čakajo različni turnirji, doma in v tujini, kjer upamo, da bomo pustile svoj pečat. Zahvalila bi se vsemsvojim soigralkam, trenerju, upravi kluba, navijačem in sponzorjem.«

V začetku aprila pa se je v telovadnici Osnovne šole Škofja Loka – Mesto končalo tudi državno prvenstvo za mladince. Predsednik Floorball zveze Slovenije Janez Jugovic je po zadnjem turnirju največji pokal za zmago podelil ekipi Borovnice, pokal za drugo mesto je dobila ekipa Insporta Škofje Loke, tretje mesto je osvojila ekipa ŠD Marmorja iz Hotavelj, četrto ekipa Thunder Jesenic, peto ekipa FBK Galaks Domela, šesto Polycom Brlog in sedmo ekipa mladih Žirovcev.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Komenda / / 10:47

Za medgeneracijsko sodelovanje

Zavod Medgeneracijsko središče Komenda je zaznamoval petnajstletnico delovanja in vstop Komende v slovensko mrežo starosti prijaznih mest in občin.

Objavljeno na isti dan


Radovljica / torek, 23. marec 2021 / 11:13

Nadzirali bodo uporabo varnostnega pasu

Radovljica – Medobčinski inšpektorat in redarstvo občin Radovljica in Naklo bo ves teden, od ponedeljka, 22. marca, do petka, 26. marca, izvajal poostren nadzor v okolici vseh sedmih enot vrtcev na...

Kranj / torek, 23. marec 2021 / 10:02

Množično cepljenje preselili v vojašnico

Cepljenje proti covidu-19 v Kranju po novem izvajajo v vojašnici. Hitro testiranje ostaja v Globusu.

Gorenjska / torek, 23. marec 2021 / 18:14

Gradnja širokopasovnih omrežij na belih lisah

Odprt je razpis za sofinanciranje gradnje širokopasovnih omrežij na območjih belih lis, tudi na Gorenjskem.

Kronika / torek, 23. marec 2021 / 18:13

Poskus ropa na Jesenicah

Jesenice – V nedeljo zvečer so policisti obravnavali poskus ropa v prodajalni na Jesenicah. Zamaskirana moška sta z grožnjo od prodajalke zahtevala denar, ki pa jima ga ni izročila, zato sta trgovi...

Razvedrilo / torek, 23. marec 2021 / 18:12

Sladka in všečna Medena

Pop Design so v pomlad vstopili z novo skladbo z naslovom Medena. Pravijo, da je vsekakor nekoliko bolj »pocukrana« od pesmi, kakršnih smo od njih vajeni.