Doživite nepozabno gorsko pokrajino

Občina Jezersko je izdala nov prospekt o turistični ponudbi na Jezerskem.

Izdali so ga pred koncem leta in ga naslovili Doživite nepozabno gorsko pokrajino, v njem pa poleg bogatega slikovnega gradiva ponujajo več kratkih vsebin o zgodovinskih, naravnih in kulturnih znamenitostih Jezerskega in dogodkih, ki jih pripravljajo za turiste. Utrip zgodovine, Zimska pravljica, Vdihnite gorski zrak, Zapuščina prednikov, Ustvarjalnost narave, Čas za srečanje so podnaslovi, kjer lahko bralci v štirih jezikih preberejo, kaj jim ponuja Jezersko, poleg slovenščine še v angleščini, nemščini in italijanščini. Prospekt prinaša tudi bogato slikovno gradivo, ki o lepotah Jezerskega morda pove še več kot zapisi. Na zemljevidu Jezerskega so označeni tudi vsi pomembnejši turistični in gostinski objekti. Prospekt je izšel v tri tisoč izvodih, občino Jezersko je veljal nekaj več kot osem tisoč evrov. Ponuja ga hotel Planinka, ki ga je razdelil tudi svojim poslovnim partnerjem in na nekaterih sejmih, na voljo pa je tudi med promocijskim gradivom, ki ga delijo na Brdu udeležencem dogodkov v času polletnega predsedovanja Evropski uniji.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Rekreacija / sreda, 5. februar 2020 / 19:08

Postavil svetovni rekord na velodromu

Andrej Žavbi je svetovni rekorder na velodromu v vožnji na eno uro v kategoriji šestdeset in več let. Prevozil je skoraj 46 kilometrov.

Objavljeno na isti dan


Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Kaj za Vas pripravljamo letos?

Pester muzejski program za leto 2008. Lani je bilo obiskovalcev 120 tisoč.

Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Svet od kamna do ključa

Nekoliko drugačna muzejska razstava Od paleolita do Titana v Stebriščni dvorani Mestne hiše v Kranju bo k ogledu zagotovo pritegnila tudi obiskovalce, ki običajno ne zahajajo v muzeje.

Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Nominirani trije, dobitnica ena

V Galeriji Prešernovih nagrajencev za likovno umetnost je na ogled razstava treh nominiranih likovnih ustvarjalcev za nagrado Prešernovega sklada. V četrtek jo je prejela Ema Kugler.

Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Kranjski komedijanti potujejo z Zlatolasko

Aljaž Tepina iz potujočega gledališča Kranjski komedijanti je na oder postavil duhovito in čarobno predstavo Zlatolaska, po motivu znane pravljice o svetlolasi deklici in medvedji družini.

Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Plavanje, drsanje, smučanje ...

V Kranjskih vrtcih otrokom ponujajo športne aktivnosti kot obogatitveni program rednemu programu. Del tega je izvajanje programa Zlati sonček, v katerega je v tem šolskem letu vključenih 343 otrok.