Ilešič zmagal še tretjič letos

Kranj - Savčan Aldo Ino Ilešič je na kolesarski dirki Beograd-Bijeljina (1.2) v ciljnem šprintu glavnine premagal vso konkurenco in si po zmagi na dirki za VN Poreča in v Leondingu v Avstriji privozil še tretjo zmago letos. Na 131 kilometrov dolgi dirki so izmed slovenskih ekip poleg kolesarjev Save nastopili še kolesarji Perutnine Ptuj (Matej Stare je bil 6.) in Radenske KD Finančna točka (Matic Strgar 5.). Kolesarji Save na ugoden razplet upajo tudi na sobotni dirki za VN Šenčurja, ki bo hkrati za člane otvoritvena dirka sezone na domačih tleh. To pa ni bila edina zmaga za Savo pretekli konec tedna. V soboto je na dirki za VN Medvod v Pirničah med mlajšimi mladinci slavil Blaž Bogataj pred Nejcem Beštrom, slednji pa je zmagal na nedeljski dirki v Pierisu v Italiji, kjer je bil 5. Jan Polanc in hkrati prvi na gorskem cilju. Dobro so dirkali tudi dečki Save. V Pirničah se je na stopničke uspelo uvrstiti štirim: pri dečkih A je bil Patrik Gabrovšek 2., Matej Mohorič 3., pri dečkih B je bil 2. Gašper Katrašnik, pri dečkih C pa prav tako 2. Žan Šolar. Tako kot ml. mladinci so tudi dečki nastopili v Pierisu, kjer je bil med dečki A Gabrovšek 5., Mohorič 6., pri dečkih B pa je bil 7. Katrašnik, 8. Blaž Klemenčič in 9. Jan Košnik.

Gospodarstvo / torek, 8. julij 2014 / 13:38

Panika zaradi azijskih sršenov je odveč

Brdo pri Lukovici – Čebelarska zveza Slovenije je od čebelarja z območja Pivke dobila informacijo o navzočnosti azijskega sršena v Sloveniji in tudi o škodi, ki naj bi mu jo povzročil lani poleti....

Zanimivosti / petek, 7. september 2007 / 07:00

V Komendi 3.500 upokojencev

Premražene upokojence je na četrtkovem gorenjskem srečanju še najbolj "ogrela" napoved, da se bodo pokojnine novembra predvidoma zvišale za dva odstotka.

Kamnik / petek, 7. september 2007 / 07:00

Kamnik vabi narodne noše

Začeli so se 37. Dnevi narodnih noš v Kamniku - vrhunec v nedeljo popoldne s tradicionalno povorko skozi mesto.

Splošno / petek, 7. september 2007 / 07:00

Štiriindvajset ur po treh desetletjih

Na Ukovi so skočili v vodo maratonski plavalci, tisti, ki so nekoč plavali prvi štafetni maraton čez dan in noč ter mlajši, ki so jim pomagali, da so še enkrat zmogli do cilja.

Preddvor / petek, 7. september 2007 / 07:00