Župan Milan Čadež (Foto: arhiv GG)

Letos nova kotlovnica

V Gospodarski coni Todraž bo prek javno zasebnega partnerstva zrasla nova kotlovnica na lesno biomaso.

Gorenja vas – S potrditvijo akta o javno zasebnem partnerstvu pri gradnji kotlovnice na lesno biomaso so svetniki Občine Gorenja vas-Poljane potrdili objavo javnega razpisa za izbiro zasebnega partnerja. Po predlogu podjetja Energija narave bodo Bioenergetiko Todraž, ki je sedaj v stoodstotni lasti občine, dokapitalizirali z zasebnim denarjem. Župan Milan Čadež je poudaril, da odvisnost zgolj od javnega denarja ne pomeni dovolj hitrega razvoja občine, zato potrebujejo tudi zasebni kapital. Projekt podpira tudi podžupan Dušan Marc, ki upa, da bo nova kotlovnica nared do nove kurilne sezone.

»V dokumentih sem opazil, da je zasebni partner že znan, zakaj potem omenjate javni razpis za izbiro partnerja,« je vprašal Peter Dolinar. Branka Neffat iz podjetja Energija narave je odgovorila, da zakon določa natančno proceduro: »Res smo preskočili zbiranje ponudb, saj se je pojavil zasebnik, ki želi investirati in je že pripravil določene izračune. Vendar ni nujno, da bo izbran, saj se lahko pojavi še ugodnejši.« Kakorkoli, fosilna goriva, s tem pa tudi kurilno olje, s katerim danes ogrevajo Gospodarsko cono Todraž, so vse dražja. Po oceni sodnega cenilca, ki je pregledal vlogo o javno zasebnem partnerstvu, se investicija občini še kako izplača. Po njej bo nova družba imela ustrezen kapital trideset tisoč evrov in bo ekonomsko učinkovita. Kotlovnica bo ogrevala vsaj ducat znanih podjetij, ki že ali pa še bodo delovala v coni, kjer je nekoč deloval rudnik urana.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Zvesti Gorenjskemu glasu

V Zgornji Besnici sem obiskala Marico in Janeza Sušnik, ki sta mi kot prava zvesta naročnika pokazala Glas iz leta 1980 z naslovno novico, da je umrl Tito.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / sreda, 14. oktober 2015 / 17:28

Še Dimež je prišel na kostan'

Kako tudi ne, saj so besniški Rokovnači na veliko oglaševali novost letošnjega kostanjevega piknika – tekmovanje v ličkanju koruze.

Jesenice / sreda, 14. oktober 2015 / 17:18

Občinski svetniki na tržnici

V soboto, 10. 10., ob 10. uri so se na Tržnici Jesenice na Stari Savi srečali jeseniški občinski svetniki, župan in člani občinske uprave, da bi se seznanili s poslovanjem tržnice in poiskali rešitve...

Šenčur / sreda, 14. oktober 2015 / 17:18

Kamniti ponos Šenčurja

Sredi krožišča Kranj–Brnik–Voklo–Šenčur so v soboto postavili skulpturo sv. Jurija, v nedeljo so ga slovesno odkrili in blagoslovili.

Škofja Loka / sreda, 14. oktober 2015 / 17:11

Prvi kip v parku škofov

V Stari Loki nastaja Park škofov, prvi je v njem kip škofa Andreja Karlina.

Mularija / sreda, 14. oktober 2015 / 17:07

Praznovali rojstni dan

Ob 124. rojstnem dnevu šole v Podljubelju so se spomnili dolgoletne učiteljice Milke, učenci so tudi zaigrali v njenih kostumih. Praznično je pri njih tudi zato, ker so dobili novo sodobno učilnico.