Z novo štirisedežnico Kekec se v eni uri lahko pelje več kot dva tisoč smučarjev. (Foto: Kaja Pogačar)

Nova štirisedežnica v Kranjski Gori

Prejšnji petek so se smučarji že lahko peljali z novo štirisedežnico Kekec. Nova je tudi vlečnica Mojca 1.

Kranjska Gora – Z nekajtedensko zamudo so v Kranjski Gori minuli petek pognali novo štirisedežnico Kekec, ki v eni uri lahko prepelje kar 2016 smučarjev. Zgradili so jo ob trasi stare vlečnice Kekec, ki je bila zgrajena že davnega leta 1973. Nova moderna štirisedežnica je dolga 730 metrov, višinska razlika med spodnjo in zgornjo postajo pa je 183 metrov. Gradnja nove štirisedežnice je stala 5,2 milijona evrov, od tega je milijon evrov zagotovilo podjetje RTC Žičnice Kranjska Gora, 1,5 milijona evrov so dobili od Vlade Republike Slovenije iz Evropskega sklada za regionalni razvoj, za preostanek pa so najeli kredit. Ob gradnji štirisedežnice so tudi podaljšali in razširili smučišče, prihodnje leto pa naj bi uredili še snežni park za deskarje in sankaško progo. V podjetju RTC Žičnice Kranjska Gora so sicer upali, da bodo novo štirisedežnico lahko pognali že konec lanskega leta, a so se postopki pridobitve dovoljenj nekoliko zavlekli.

V teh dneh bodo v Kranjski Gori namenu predali še eno novo napravo, in sicer vlečnico Mojca 1, ki je dolga 254 metrov, v eni uri pa se z njo lahko pelje šeststo smučarjev.

Kot poudarjajo v podjetju RTC Žičnice Kranjska Gora, obe novi napravi pomenita velik napredek in modernizacijo naprav na smučiščih v Kranjski Gori. Žal se tudi letos ubadajo s pomanjkanjem naravnega snega, s pomočjo snežnih topov pa jim je uspelo narediti dovolj kompaktnega snega, ki omogoča smuko. Sezona je po besedah Klavdije Gomboc iz RTC Žičnice Kranjska Gora glede na lansko sicer nekoliko boljša, a še vedno bistveno slabša, kot bi si želeli.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / torek, 25. junij 2019 / 16:58

Sojenje nekdanjemu komandirju bodo ponovili

Ljubljana – Višje sodišče v Ljubljani je razveljavilo sodbo prvostopenjskega sodišča, ki je nekdanjega komandirja domžalske policijske postaje Božidarja Fekonjo zaradi šikaniranja na delovnem mestu...

Objavljeno na isti dan


Kranj / / 23:54

Rešili več kot tisoč žab

V deževnem petkovem večeru je okoli sedemdeset prostovoljcev na cesti pod Joštom pomagalo žabam, da so varno odskakljale do svojih mrestišč.

Zanimivosti / / 23:52

Med korono našel nov hobi

Igor Jamnik iz Žabnice se je v času epidemije naučil izdelovati okrasne cvetlične lonce iz betona, ohranja pa tudi ljubezen do glasbe – tako kot njegova žena Marija.

Kranj / / 23:47

Evropski denar za obnovo stanovanj

Mestna občina Kranj lahko pri načrtovani prenovi neprofitnih stanovanj na Planini računa tudi na izdatno pomoč Evropske unije in države.

Kamnik / / 23:46

Navdih našli v klariški opatinji

V Mekinjskem samostanu razvijajo blagovno znamko Doroteja, ki bo združevala lokalne izdelke in spominjala na preprostost iz preteklih dni.

Izleti GG / / 23:40

Kam na samoten spomladanski potep

Pomlad nas je presenetila nekaj tednov prezgodaj in iz doline prepodila še zadnje ostanke mrzle zime, ojužila snežne gorske kapice in na sonce zvabila tudi tiste zapečkarje, ki so se v hla...