Nagrajene medicinske sestre in zdravstveni tehnik / Foto: Gorazd Kavčič

Priznanja medicinskim sestram

Društvo medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Gorenjske je podelilo stanovska priznanja. Prejeli so jih Marjana Bratkovič, Katja Vrankar, Helena Dolžan Lindič, Aleksandra Vodopivec in Blaž Aleš.

Jesenice – V dvorani jeseniškega gledališča je v soboto zvečer potekala slovesnost s podelitvijo priznanj tistim gorenjskim medicinskim sestram, babicam in zdravstvenim tehnikom, ki s svojim znanjem, delom in trudom posebej izstopajo v kakovostni zdravstveni negi. Letos je Društvo medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Gorenjske najvišje priznanje, to je naziv častne članice društva podelilo diplomirani medicinski sestri Marjani Bratkovič iz Klinike Golnik. Srebrne znake društva pa so prejeli Katja Vrankar iz Klinike Golnik, Helena Dolžan Lindič in Aleksandra Vodopivec iz Splošne bolnišnice Jesenice ter Blaž Aleš iz Psihiatrične bolnišnice Begunje.

Nagrajenkam in nagrajencu je čestitala predsednica društva Tanja Pristavec, ki je dejala, da je vloga društva predvsem v krepitvi pomena in vloge medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov. Imajo preko 1400 članic in članov, veliko pozornosti pa namenjajo izobraževanju, strokovnemu izpopolnjevanju, skrbijo tudi za kulturno in športno udejstvovanje in druženje. Kot zanimivost je Pristavčeva omenila, da so člani letos prvič nastopili tudi na Ljubljanskem maratonu, prihodnje leto pa bodo začeli teči na smučeh, pripravili bodo delavnice hipnoterapije ... Društvo bo prihodnje leto praznovalo šestdesetletnico, ki jo bodo zaznamovali s slavnostno akademijo in izdajo zbornika. V glasbenem programu sobotne prireditve je nastopila Nuša Derenda.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / / 07:00

Bilančnega dobička ne bodo delili

Probanka je lani ustvarila 1,7 milijona evrov izgube, pri tem pa je za rezervacije in oslabitve namenila 18,9 milijona evrov.

Objavljeno na isti dan


Kranj / / 11:29

Čistilna naprava je velika pridobitev

Ministrica Alenka Smerkolj in državna sekretarka Lidija Stebernak sta si z zanimanjem ogledali Centralno čistilno napravo Kranj.

Slovenija / / 11:27

Gorenjski glas v čezmejnih projektih

Minister za Slovence v zamejstvu in po svetu Gorazd Žmavc se je s predstavniki Gorenjskega glasa in Mohorjeve družbe pogovarjal o možnostih sodelovanja v čezmejnih projektih.

Slovenija / / 11:26

Bojkot razumljiv, a nekoristen

Minister za javno upravo Boris Koprivnikar je bil kritičen do županov, ker so zaradi odsotnosti premierja Mira Cerarja in finančnega ministra Dušana Mramorja bojkotirali predvideni sestanek.

Železniki / / 11:25

Domel primer dobre prakse

Železniki – Petkov obisk na Gorenjskem sta predsednik vlade Miro Cerar in ministrica za delo, družino in socialne zadeve Anja Kopač Mrak izkoristila tudi za ogled podjetja Domel v Železnikih. Ob sl...

Gospodarstvo / / 11:25

Gorenjska banka vabi vlagatelje

Gorenjska banka ponuja obstoječim in novim vlagateljem v nakup (največ) 86.667 delnic v skupni emisijski vrednosti (največ) nekaj več kot 13 milijonov evrov. Ponudba bo »odprta« do 6. januarja.