Letošnjo novoletno jelko pripeljali vaščani Luž

Šenčur – Prvi decembrski petek je v Šenčurju že tradicionalno namenjen postavitvi božično-novoletnega drevesa, letos se je to zgodilo že šestnajstič. V središče občine so ga tokrat pripeljali vaščani Luž. Po mnenju prisotnih sta eno najlepših dreves doslej tokrat darovala kar zakonca Olga in Rado Kopač z Mlake, ki sta že sredi leta družinskemu prijatelju Lojzetu Smoleju z Luž razlagala, da bosta morala srebrno jelko po približno tridesetih letih od njene posaditve odstraniti z dvorišča. Tedaj se je Smoleju utrnila ideja, da bi bila jelka ravno pravšnja za to priložnost. Približno dvanajst metrov visoko jelko je s konjsko vprego v Šenčur pripeljal Franci Štempihar, za njeno postavitev in okrasitev z lučkami pa so tudi že po tradiciji poskrbeli delavci podjetja Vigred (na sliki). »Letos je božično-novoletno jelko priskrbela vaška skupnost Luže, kjer je letos potekala največja investicija v izgradnjo kanalizacije in vodovoda ter v ureditev ceste in pločnika, dela pa bodo končana prihodnje leto. Vsem občankam in občanom ob tej priložnosti želim vse dobro, zdravja in sreče, uspeha in medsebojnega sodelovanja, da bomo lažje gradili lepšo, boljšo in prijaznejšo občino,« je ob tej priložnost povedal župan Ciril Kozjek. Otroci z Luž so pod vodstvom Alenke Kern poskrbeli za krajši kulturni program, vaške gospodinje so pripravile manjšo pogostitev, šenčurski župnik Urban Kokalj pa je letošnjo občinsko božično-novoletno jelko tudi blagoslovil.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / petek, 24. junij 2016 / 11:15

Petindvajset let od osamosvojitve

Jutri, 25. junija, praznujemo dan državnosti. Mineva petindvajset let, odkar je takratna skupščina razglasila samostojno slovensko državo.

Objavljeno na isti dan


Splošno / sobota, 22. december 2007 / 07:00

Srečno 2008!

Ljudmila, Aleš, Tomaž, Blaž, Darko, Alojz so samo nekatera izmed imen ljudi, ki so v prometnih nesrečah na območju PP Jesenice izgubili življenje ali bili hudo ranjeni. Večina je ta imena že poza...

Splošno / sobota, 22. december 2007 / 07:00

Praznoval bom na Čufarjevem trgu

"Naj bo leto, ki prihaja, srečno, mirno in zdravo!" občankam in občanom Jesenic želi župan Tomaž Tom Mencinger.

Splošno / sobota, 22. december 2007 / 07:00

Komu enkratna denarna pomoč za novorojenčke

S prvim januarjem v Občini Jesenice začne veljati odlok o enkratni denarni pomoči novorojenčkom, po katerem bodo starši za vsakega novorojenčka prejeli po dvesto evrov enkratne denarne pomoči. Ob...

Splošno / sobota, 22. december 2007 / 07:00

Kam za silvestrovo na Jesenicah

Na Čufarjev trg na silvestrovanje na prostem, na koncert skupine Eroika v jeseniško gledališče, v Dom Pristava, kjer obljubljajo največji ognjemet in nočno drsanje ...

Splošno / sobota, 22. december 2007 / 07:00

Sarajevo, Beograd, toplice ali smučanje

Nekaj Jeseničanov bo silvestrovalo v evropskih prestolnicah, le redki pa na Kanarskih otokih ali Karibih.