Za kanalizacijo šestnajst milijonov

Za dograditev kanalizacijskega omrežja v občini Cerklje na Gorenjskem do leta 2017 bo treba nameniti še približno 16 milijonov evrov.

Cerklje – Občinski svet Cerklje je na zadnji seji potrdil operativni program odvajanja in čiščenja komunalne odpadne in padavinske vode za obdobje 2007-2017. V njem so določena poselitvena območja, na katerih je treba do 31. decembra 2017 zgraditi fekalno in meteorno kanalizacijo, in način porabe javnega denarja, ki bo namenjen njeni gradnji.

V zadnjih letih so kanalizacijo že zgradili v naseljih Velesovo, Adergas, Češnjevek, Trata in Praprotna Polica, njen sestavni del pa sta tudi črpališči v Praprotni Polici in na čistilni napravi Češnjevek, na katero je po podatkih upravljavca Javnega podjetja Komunala Kranj priključenih 286 odjemnih mest oziroma 945 prebivalcev. Do danes so zgradili tudi že primarne kanale na Spodnjem in Zgornjem Brniku ter v Lahovčah. Ker gre za razmeroma novo omrežje, posebne rekonstrukcije ne bodo potrebne, bodo pa morali nekateri lastniki ukiniti t. i. »črne priklope« padavinskih voda na kanalizacijsko omrežje.

Dograditev kanalizacije še v preostalem nižinskem delu občine bo po sedanjih ocenah stala približno 16 milijonov evrov (z DDV), ni pa še odločeno, ali bo kanalizacijski sistem povezan s čistilno napravo v Domžalah ali z lastno čistilno napravo v Zalogu. Hkrati bo seveda treba graditi še meteorno kanalizacijo, obnoviti vodovod in postaviti javno razsvetljavo. Občina bo kanalizacijo gradila z lastnim denarjem in s sredstvi okoljske dajatve, v prihodnosti pa si precej denarja obetajo tudi iz kohezijskega in drugih skladov ter državnega proračuna. V skrajnem primeru bodo morali nekaj primakniti tudi občani v obliki investicijske cene za storitev odvajanja in čiščenja komunalne odpadne vode.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Minister Pogačnik pri koroških kmetih

Slovenci v zamejstvu (147)

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / / 15:49

Prostovoljstvo doživlja razmah

Ob prazniku občine Škofja Loka je župan Miha Ješe podelil občinske grbe trem zaslužnim posameznikom in dvema skupinama prostovoljcev, ob čemer je dejal, da aktivno prostovoljstvo na Škofjeloškem doživ...

Rekreacija / / 14:50

V boj za Zlato čipko

Bliža se kolesarski vzpon, ki vsako leto privabi več tekmovalcev.

Kronika / / 14:43

Tatovi na preži tudi na avtocestah

Skupno vsem avtocestnim tatovom je, da skušajo na različne načine preusmeriti pozornost oškodovancev bodisi nase bodisi na navidezno napako na vozilu.

Razvedrilo / / 14:34

Pojoča gibona

Ogled živalskega vrta v Zagrebu je bil najbolj zanimiv za Glasove najmlajše popotnike. Pa vožnja z vlakom … Ta pa je bila tudi nekaj posebnega.

Nasveti / / 14:09

Maline so jagode fine

V času, ko zori raznovrstno jagodičevje, tudi maline, ne napravimo napake, ki se primeri številnim izkušenim gospodinjam – slastne darove narave na veliko konzervirajo in vkuhavajo, ob tem pa jih poza...