Za kanalizacijo šestnajst milijonov

Za dograditev kanalizacijskega omrežja v občini Cerklje na Gorenjskem do leta 2017 bo treba nameniti še približno 16 milijonov evrov.

Cerklje – Občinski svet Cerklje je na zadnji seji potrdil operativni program odvajanja in čiščenja komunalne odpadne in padavinske vode za obdobje 2007-2017. V njem so določena poselitvena območja, na katerih je treba do 31. decembra 2017 zgraditi fekalno in meteorno kanalizacijo, in način porabe javnega denarja, ki bo namenjen njeni gradnji.

V zadnjih letih so kanalizacijo že zgradili v naseljih Velesovo, Adergas, Češnjevek, Trata in Praprotna Polica, njen sestavni del pa sta tudi črpališči v Praprotni Polici in na čistilni napravi Češnjevek, na katero je po podatkih upravljavca Javnega podjetja Komunala Kranj priključenih 286 odjemnih mest oziroma 945 prebivalcev. Do danes so zgradili tudi že primarne kanale na Spodnjem in Zgornjem Brniku ter v Lahovčah. Ker gre za razmeroma novo omrežje, posebne rekonstrukcije ne bodo potrebne, bodo pa morali nekateri lastniki ukiniti t. i. »črne priklope« padavinskih voda na kanalizacijsko omrežje.

Dograditev kanalizacije še v preostalem nižinskem delu občine bo po sedanjih ocenah stala približno 16 milijonov evrov (z DDV), ni pa še odločeno, ali bo kanalizacijski sistem povezan s čistilno napravo v Domžalah ali z lastno čistilno napravo v Zalogu. Hkrati bo seveda treba graditi še meteorno kanalizacijo, obnoviti vodovod in postaviti javno razsvetljavo. Občina bo kanalizacijo gradila z lastnim denarjem in s sredstvi okoljske dajatve, v prihodnosti pa si precej denarja obetajo tudi iz kohezijskega in drugih skladov ter državnega proračuna. V skrajnem primeru bodo morali nekaj primakniti tudi občani v obliki investicijske cene za storitev odvajanja in čiščenja komunalne odpadne vode.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Na Krvavcu pobirali kamenje

Na Krvavcu so prejšnjo soboto že tradicionalno začeli poletno sezono s pobiranjem kamenja.

Objavljeno na isti dan


Splošno / torek, 13. februar 2007 / 06:00

Obletnica reševanja s helikopterjem

Emil Herlec je bil kot plezalec in reševalec tesno povezan z gorami. Je soustanovitelj Gorske reševalne službe Postaje Kranj in začetnik helikopterskega reševanja.

Kranj / torek, 13. februar 2007 / 06:00

Plešejo že skoraj 30 let

Folklorna skupina Iskraemeco je s folklornim večerom predstavila plese, ki so se jih naučili v enem letu. Obenem se že pripravljajo na 30. obletnico delovanja skupine, ki jo bodo praznovali prihodnje...

Splošno / torek, 13. februar 2007 / 06:00

Ljudi bi radi pripravili do druženja

Poleg parkiranja krajane v KS bratov Smuk najbolj jezi kos neurejenega zasebnega zemljišča med pošto in bloki, ki je v slabem vremenu ena sama velika luža.

Kranj / torek, 13. februar 2007 / 06:00

Cenijo njihovo delo

V krajevni skupnosti bratov Smuk od leta 2003 podeljujejo priznanja zaslužnim krajanom. Nazadnje nagradili Osnovno šolo Matije Čopa.

Splošno / torek, 13. februar 2007 / 06:00

Več zelenic in otroških igrišč

V anketi smo prebivalce Krajevne skupnosti Bratov Smuk v Kranju spraševali, kaj najbolj pogrešajo v domačem okolju krajevne skupnosti. Kar 51 odstotkov vprašanih želi več zelenic, 17 odstotkov an...