Prva zmaga v karieri Rusinje Jurjeve

Žensko posamično preizkušnjo na 15 kilometrov je dobila Rusinja Ekaterina Jurjeva. Teja Gregorin na 18. mestu.

Rudno polje – Za moškimi so se na Pokljuki na posamični tekmi svetovnega pokala v biatlonu za najvišja mesta borile še ženske. Po Norvežanu Svendsenu je prvo zmago v karieri dosegla še Rusinja Ekaterina Jurjeva, ki je zadela vseh dvajset strelov, druga je bila Michela Ponza iz Italije, tretja pa Nemka Martina Glagow, vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Izmed Slovenk je Teja Gregorin nadaljevala z nizom uvrstitev med dobitnice točk. Vse do zadnjega streljanja je bila v igri za vrh, nato pa zgrešila dva strela in z znova odličnim tekom v zadnjem krogu prišla do 18. mesta. Andreja Mali je zgrešila tri strele, ter končala na 35. mestu, 18 sekund za 30-mestom, ki še prinaša točke. Dijana Ravnikar je zgrešila petkrat in bila 41. Tadeje Brankovič Likozar zaradi težav z ramo ni bilo na startu, prav tako tudi ne na Pokljuki. Odločila se je, da bo nastopila le v šprintu in v štafeti, potem pa najverjetneje sklenila sezono in odšla na operacijo rame.

Izjave po tekmi:

Ekaterina Jurjeva, zmagovalka: »Danes je bila zelo lepa tekma. Zelo dobro sem tudi streljala. Proga je bila težka, poleg tega se mi je poznala utrujenost po težkih tekmah pretekli teden v Hochfilznu. Poleti smo trdo trenirali in tukaj so sedaj rezultati.«

Michela Ponza, 2. mesto: »Zelo sem zadovoljna. Na strelišču je bilo vetrovno, tako da res nisem pričakovala, da bom zadela vseh dvajset strelov. V zadnjem času nisem mogla optimalno trenirati, ker sem imela težave z levo nogo, tako da nisem mogla uporabljati trših tekaških čevljev.«

Martina Glagow, 3. mesto: »Včeraj na treningu je bil na strelišču res močan veter, danes je bilo boljše. Zelo sem zadovoljna s 3. mestom. Sem v dobri formi. V lanski sezoni sem imela nekaj zdravstvenih težav, upam, da v tej sezoni ne bo tako. Uspehe, ki sem jih dosegla, bom lahko praznovala šele za božič, ko bo malce premora. Vesela sem, ker imam jutri prost dan, kako bo v soboto, pa bomo videli.«

Teja Gregorin, najboljša Slovenka, 18. mesto: »Vsakega zgrešenega strela je škoda. Danes so bili trije, kakšen preveč. Proga je bila težka, Pokljuka velja za eno najtežjih v svetovnem pokalu. Tek je bil soliden, ne pa vrhunski. To je to, kar ta trenutek zmorem. Znova je bil dober zadnji krog.«

Andreja Mali, 35. mesto: »Zopet sem bila le nekaj sekund za točkami. Začela sem slabše v leže, dva zgrešena strela, kar je preveč. Skupaj sem zgrešila trikrat, kar ni tako veliko. Dragocene sekunde izgubljam na strelišču. Ne najdem ritma pri streljanju. To bom morala popraviti na tekmi, saj na treningih s tem nimam težav. Če ne bi imela teh težav na strelišču, bi bila vsako tekmo med dvajseterico. Tekaško sem lahko zelo zadovoljna. Forma je konstantna, dobro sem borbala tudi v zadnjem krogu. «

Dijana Ravnikar, 41. mesto: »Strelsko nisem najbolj zadovoljna, tekaško pa sama sebe presenečam. Težko je združiti oboje: dober tek in dobro streljanje. Upam, da se mi bo to kmalu poklopilo.«

V petek bo na Pokljuki uradni trening, v soboto oba sprinta (ob 11.30 za moške in ob 14.15 za ženske), v nedeljo pa še štafetni preizkušnji (ob 10.30 za moške in ob 14.15 za ženske).

                               

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / torek, 26. junij 2007 / 07:00

Spoštovani občani!

Finančna sredstva iz Evropske unije so za Občino Škofja Loka na dosegu roke. Občina strokovno in temeljito pripravlja projekte. Pred začetkom gradnje bo potrebno popolno in tvorno sodelovanje lastniko...

Objavljeno na isti dan


Splošno / nedelja, 4. november 2007 / 07:00

Kako in kdaj naj vadimo na trimski stezi?

Treba je upoštevati načelo postopnosti in prehajati od lažjega k težjemu ter od manj zahtevnih gibalnih nalog k bolj zahtevnim.

Splošno / nedelja, 4. november 2007 / 07:00

Slavje na derbiju v Podmežakli

Prejšnji petek smo dočakali prvi letošnji slovenski hokejski derbi v dvorani Podmežakla, Gorenjci pa smo se veselili zaslužene zmage Acronija Jesenic z rezultatom 4 : 3.

Splošno / nedelja, 4. november 2007 / 07:00

Prva glaska Gorenjske sta Nina in Žan

Na že enajstem Prvem glasku Gorenjske, ki je v organizaciji Radia Triglav potekal v jeseniškem gledališču, sta slavila Nina Jagodic iz Rateč in Žan Zelič iz Kranja.

Splošno / nedelja, 4. november 2007 / 07:00

Nekdanji plavžarji obujali spomine

V prostorih Kasarne na Stari Savi se je zbralo lepo število nekdanjih zaposlenih, ki so aktivno sooblikovali zgodovino plavžev.

Splošno / nedelja, 4. november 2007 / 07:00

Dimnikarske storitve spet razburjajo

Na zadnji seji občinskega sveta je občinski svetnik Ibrahim Smajić vnovič opozoril na problematiko dimnikarskih storitev. Dejal je, da visoke cene povzročajo veliko nejevolje med občani. N...