Anka Pogačnik (Foto: arhiv GG)

Kranjski judoisti uspešni v Požegi

Kranj - Prejšnjo nedeljo je v Požegi na Hrvaškem potekal 10. mednarodni turnir v judu »Požega 2007«. Na turnirju je nastopilo več kot 600 tekmovalcev iz 53 klubov in 11 držav, med njimi tudi judoisti iz Policijskega judo kluba Triglav Kranj. Krištof Knap (do 66 kg) je imel smolo pri žrebu, saj je naletel na predstavnika Srbije, ki je bil udeleženec Evropskega prvenstva za kadete, ta pa ga je premagal. Uspešnejši je bil Jaka Pogačnik (do 60 kg), ki je osvojil tretje mesto med mladinci. Čeprav je izgubil prvo borbo s predstavnikom Bosne in Hercegovine, je v nadaljevanju zabeležil tri zmage in dokazal da bo drugo leto na mladinskem DP resen kandidat za eno od medalj. Tudi Neja Šimenc (do 52 kg) je pri kadetinjah in mladinkah osvojila tretje mesto. Turnir je bil zanjo dobra priprava na novo kadetsko sezono, v kateri si je zastavila cilj, da se uvrsti na Evropsko prvenstvo za kadetinje 2008 v Sarajevu. Prvo mesto pa je na turnirju v konkurenci kadetinj in mladink osvojila Anka Pogačnik, ki je vse borbe predčasno zmagala z ipponom. Anka se že pripravlja na novo mladinsko sezono, saj bo prihodnje leto evropsko prvenstvo na Poljskem ter svetovno prvenstvov Vietnamu, njen cilj pa je uvrstitev na eno od teh tekem.

Šport / sreda, 4. julij 2018 / 08:30

Bečan hiter še na evropskem prvenstvu

Gorski tekač Timotej Bečan iz Žlebov je na evropskem prvenstvu na planini Vodno nad Skopjem s trinajstim mestom pritekel do najboljše slovenske uvrstitve.

Prosti čas / ponedeljek, 10. november 2008 / 07:00

Lahko sem strog urednik

Urednikovanje oddaje ŠKL, ki jo v nedeljo dopoldne predvajajo na POP TV, je v novi sezoni prevzel Kranjčan Adi Omerovič.

Prva glaska Gorenjske

Osemletni Ana Skumvač iz Zgornjih Gorij in Aleksandra Vovk iz Mojstrane sta zmagali na prireditvi Prvi glasek Gorenjske 2008.

GG Plus / ponedeljek, 10. november 2008 / 07:00

Stvarnost fantastike

Za t. i. zdravo pamet je fantastika nasprotje stvarnosti. Med slovenskimi umetniki pa smo imeli enega, ki je fantastiko doživljal kot stvarnost in jo zmogel kot tako tudi naslikati: Franceta Miheliča...