Stavbo je blagoslovil škof Anton Jamnik.

Četrt stoletja za vežice

V Spodnjih Dupljah so v nedeljo odprli poslovilne vežice, na kar so dolgo čakali.

Spodnje Duplje – Prva novembrska nedelja se bo zapisala v zgodovino naselij Zgornje in Spodnje Duplje. Popoldne so najprej blagoslovili obnovljeno cerkev sv. Mihaela v Zgornjih Dupljah, kjer so statično povezali ladjo in zvonik stavbe, zamenjali ostrešje, izdelali novo fasado in obnovili fresko na južni strani ter namestili nove klopi. Še bolj slovesno je bilo v Spodnjih Dupljah, kjer so v navzočnosti številnih domačinov in gostov odprli nove poslovilne vežice.

»Na večje naložbe smo se pri nas pripravljali daljši čas. To posebej velja za poslovilne vežice, za katere smo iskali zemljo okrog petindvajset let. Na koncu smo dosegli pošten dogovor z lastniki, katerim smo plačali 130 tisoč evrov. Na novem delu pokopališča bodo lahko pokojniki res počivali v miru,« je menil podžupan Občine Naklo Ivan Meglič. Pohvalil je vse, ki so omogočili gradnjo, in tudi kranjsko podjetje Gradbinec GIP za končanje del do 1. novembra. Letošnja dela bodo stala občino približno 145 tisoč evrov, za dokončno ureditev pokopališča pa bo treba prihodnje leto zagotoviti še osemdeset do sto tisoč evrov. Posebno vrednost dajejo stavbi mogočna vrata, ki jih je izdelal mizar Jože Lukanc. Vanje je Matevž Balantič izrezljal reliefe zavetnikov vasi, kar odraža povezanost domačinov. V njihovem imenu sta prerezala trak na stavbi Franc Robida in Ivan Škrjanec. Slednji se je zahvalil občinskemu svetu za odločitev o gradnji vežic in občini za pomoč pri obnovi kapelic. Župan Janez Štular je pozdravil zbrane, med njimi posebej ljubljanskega pomožnega škofa. Anton Jamnik je v navzočnosti drugih cerkvenih dostojanstvenikov blagoslovil vežice.

                 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kamnik / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Nihalko bodo pognali s starim motorjem

Velika planina - Nihalka na Veliko planino, ki so jo zaradi inšpekcijske odločbe in obrabljenega pogonskega sklopa pred nekaj tedni zaustavili, bo, kot kaže, kmalu spet vozila. »...

Objavljeno na isti dan


Rekreacija / torek, 25. avgust 2015 / 07:00

Zavrtimo Slovenijo!

Stražišče – Zveza paraplegikov Slovenije ter klub Tuš-Bauerfeind bosta jutri ob 17. uri skupaj s Kolesarskim klubom Sava Kranj na velodromu predstavila projekt z imenom Zavrtimo Slovenijo. S to akc...

Razvedrilo / torek, 25. avgust 2015 / 13:04

Theo Tahiti Nui show

Theo se ni šolal. Doma so ga naučili zgodbo njegove dežele, mu približali kulturo in ples ljudstva, žal pa opaža, da današnja mladina o tem ne ve več veliko. Theo je doma z Markeških otokov in s svoji...

Kronika / torek, 25. avgust 2015 / 12:55

Izdali za štiri milijone evrov glob

Zaradi nespoštovanja časa vožnje so mobilne enote Finančne uprave Republike Slovenije voznikom tovornjakov in avtobusov predpisale za štiri milijone evrov kazni.

Radovljica / torek, 25. avgust 2015 / 12:55

Indijska izkušnja: živeti sleherni trenutek

Andreja in Žiga Kovač iz Lesc sta v vasici brez imena v srednjem zahodnem delu Indije otroke in ženske prostovoljno poučevala angleščino in matematiko.

Cerklje na Gorenjskem / torek, 25. avgust 2015 / 12:52

Pot z devetimi pomniki

Poti po spominskem parku tovarištva na Davovcu pod Krvavcem in okolici privabljajo vse več pohodnikov. Dobro obiskan je bil tudi sobotni spominski pohod.