Kranjčan Milan Špendal je drugo sezono dirkanja v svetovnem pokalu med prikoličarji končal na 13. mestu.

Nevšečnosti mu niso prizanašale

Kranjčan Milan Špendal je letošnje svetovno prvenstvo med prikoličarji končal na 13. mestu, vmes je imel veliko smole z nesrečama in boleznijo sovoznika.

Z dirko v Le Mansu v Franciji se je septembra končala letošnja sezona svetovnega prvenstva za prikoličarje. Evropski prvak iz leta 2005, Kranjčan Milan Špendal, ki je v najmočnejši konkurenci na svetu letos tekmoval drugo sezono, jo je zaključil podobno, kot jo je maja začel v Schleizu, z nesrečo, v katero sta se zapletla z novim sovoznikom Rickom Longom. Dirka je bila prekinjena, Milan in Rick pa zaradi prehude poškodbe dirkalnika nista mogla na vnovični štart. »Kljub smoli, saj smo na enajstih dirkah z ekipo AMD Kranj kar štirikrat ostali brez uvrstitve - dvakrat zaradi nesreče, dvakrat zaradi bolezni sovoznika - smo s končno uvrstitvijo lahko zadovoljni. Čeprav smo upali na skupno uvrstitev med deset najboljših na svetu, je tudi trinajsto mesto lep uspeh. Po smoli na prvi dirki v Nemčiji, težavah z dirkalnikom v Angliji in na Nizozemskem, ter nato boleznijo sovoznika Marka Pickeringa, ki je na dirko v Salzburgring v Avstrijo prišel s pljučno infekcijo, sem dobil novega sovoznika Ricka Longa, za katerega se je hitro izkazalo, da je odličen sovoznik in na dirki na Grobniku sva s 7. mestom izenačila najboljši rezultat sezone. Žal se je sezona v La Mansu slabo končala, saj je v trčenju dirkalnik dobil tako hude poškodbe, da bo spet treba precej denarja, da ga pripravimo za novo sezono,« pravi Milan Špendal, ki je s skupnim 13. mestom osvojil najboljšo slovensko uvrstitev v svetovnem pokalu, kljub letošnji smoli pa se že pripravlja na novo sezono. »V prihodnjih dneh bo šel dirkalnik na popravilo v Anglijo, en del pa v Švico. Če bo šlo vse po načrtih pa se bomo z ekipo sredi decembra že lahko udeležili treninga v Španiji, ki ga organizira naše zastopstvo za pnevmatike, Yokohama,« že dela nove načrte Milan Špendal.

Jesenice / ponedeljek, 3. julij 2017 / 08:24

Torkarjeva likovna kolonija

Torkarjevi plaketi sta prejela Janez Jemec z Osnovne šole Gorje na področju kiparstva in Maja Zupan z Osnovne šole Koroška Bela na področju slikarstva.

Splošno / torek, 13. februar 2007 / 06:00

Obletnica reševanja s helikopterjem

Emil Herlec je bil kot plezalec in reševalec tesno povezan z gorami. Je soustanovitelj Gorske reševalne službe Postaje Kranj in začetnik helikopterskega reševanja.

Kranj / torek, 13. februar 2007 / 06:00