Ivanka Tišler

Zvesti Gorenjskemu glasu

Vijugasta cesta, ki se prilagaja strugi reke Kokre, nas po ozki dolini pripelje do razpotegnjene vasi Kokra. Tam živita Ivanka in Franc Tišler. Na Gorenjski glas je družina naročena že od konca vojne. Najprej Ivankini starši, nato sta naročnino prevzela onadva. Rada ga imata zato, ker piše o novicah iz domačih krajev. Ker ne bereta veliko, jima časopis dvakrat tedensko najbolj ustreza. Franc še posebej rad prebere kaj o »jagi«, saj je bil lovski čuvaj. Vedno si je želel gojiti jelene, ko pa se je tej želji pridružil še sin, se je uresničila. Kupili so nekaj jelenov damjakov. Zdaj jih imajo dvanajst. Z njimi ni veliko dela, saj so divje živali. Krmijo jih s senom, poleti s travo. Ivanka pove, da imajo damjaki najbolj zdravo meso, ki je brez maščob, najboljše pa je za golaž in salamo.

Ivanka je kot najmlajša hči ostala doma na kmetiji, kjer je tudi vse življenje delala. Včasih so imeli živino, sedaj imajo poleg jelenov še dvanajst ovac. Rada hodi na izlete, njena največja strast pa je glasba. Že 55 let poje v cerkvenem zboru. Tudi sin Franci je glasbeno nadarjen, saj igra pri znanem ansamblu Gašperji. Poleg sina imata z možem še hčerki dvojčici in šest vnukov. Poslovili smo se z besedami, da se vidimo na naslednjem Glasovem izletu.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / petek, 8. februar 2019 / 17:36

Tedenski horoskop

Oven (21. 3.–21. 4.)

Objavljeno na isti dan


Kronika / torek, 24. april 2018 / 15:20

Iskali pogrešano osebo

Na srečo je šlo tokrat samo za vajo. Reševalna postaja Kranj je na reki Savi organizirala letošnjo vseslovensko vajo ekip Podvodne reševalne službe Slovenije.

Gospodarstvo / torek, 24. april 2018 / 15:17

Jutri protest na letališču

Na brniškem letališču zaradi nove kolektivne pogodbe, ki je po mnenju sindikatov posegla v njihove pravice, zaposleni načrtujejo prvi protestni shod.

Rekreacija / torek, 24. april 2018 / 15:12

Dvajseta Skirca v Trzinu

V soboto je v Trzinu potekal dvajseti Tek Petra Levca Skirca, ki je tudi v letošnji sezoni štel za serijo Gorenjska, moj planet.

Komenda / torek, 24. april 2018 / 14:42

Nakopičeni odpadki vendarle iz Suhadol

Po več mesecih težav zaradi kopičenja lahke frakcije v zbirnem centru v Suhadolah bo Publikus problem v kratkem vendarle rešil.

Razvedrilo / torek, 24. april 2018 / 14:41

Pomlad je polna praznovanj

Miha Naglič je upokojen eno leto, ta teden praznuje tudi rojstni dan. Štirideset pomladi pa je dopolnila novinarska kolegica Maja Bertoncelj.