Ali ju morda ločite? (Foto: Arhiv Tine in Ines Hižar)

Za sladoled tekmovali v tenisu

Spomine na otroška leta sta obujali dvojčici Tina in Ines Hižar s Svetja.

Kaj vama je najbolj ostalo v spominu?

Tina: »Brezskrbna igra na ulici na Svetju z drugimi vaškimi otroki, poletna čofotanja v kadi na domačem dvorišču, družinski nedeljski izleti v naravo, počitnice na morju, kasneje pa vsakodnevni treningi smučarskega teka in tekmovanja.«

Ines: »Jaz se najbolj spomnim športne kariere, eksotičnih potovanj (Malezija, Nova Zelandija, Afrika, Kuba, Dominikanska republika, Madeira). Pa tudi to, da sva bili vedno zelo lepo oblečeni; mami in babica sta nama šivali in štrikali prave kreacije.«

 

Kaj sta se najraje igrali?

Tina: »Razne športne igre na ulici, kot so gumitwist, ristanc, ravbarji in žandarji, kotalkanje, vožnje s kolesom ...«

Ines: »Pa tenis, skoraj vsak dan sva za sladoled tekmovali med sabo!«

Tina: »Zelo aktualne so bile tudi Barbike, ki sva jim s sestro sami šivali oblekice.«

 

Kaj sta si želeli postati kot deklici?

Ines: »Jaz sem sanjala o tem, da bom uspešna športnica in osvojila kolajno na svetovnem prvenstvu, kar mi je uspelo leta 1998 v Maleziji.«

Tina: »Postati sem si želela učiteljica ali pa pevka, saj smo s sošolkami obiskovale mnogo interesnih dejavnosti, kot so pevski, dramski, likovni krožek, in pogosto nastopale pred razredom.«

 

Sta radi hodili v šolo?

Tina: »Seveda, saj sem imela tam veliko prijateljev. Obe sva bili vseh osem let OŠ in v gimnaziji odlični učenki, jaz sem bila tudi Zoisova štipendistka.«

 

Katere predmete sta imeli radi in katere ne?

Ines: »Biologijo in angleščino, kasneje pa psihologijo in medicino športa. Najmanj sem imela rada športno vzgojo, ker me je pogosto vse bolelo od treningov.«

Tina: »Najraje sem imela angleški jezik, ki se mi je že takrat zdel zelo uporaben, likovni pouk in športno vzgojo, najmanj pa tehnični pouk.«

 

Kakšen deklici sta bili?

Tina: »Bila sem zelo živahna, hiperenergična in radovedna deklica, a mislim, da starši niso imeli preveč dela z mano, saj sem bila zelo pridna in upam, da ne preveč samosvoja.«

Ines: »Bili sva drugačni. Tako pri učenju kot treniranju so naju morali starši prej »bremzati«, kot preganjati.«

 

Sta si bili po karakterju podobni?

Tina: »Z Ines sva si bili v otroštvu karakterno še bolj podobni kot danes, čeprav je bila ona že takrat malo bolj trmasta in nepopustljiva, jaz pa bolj družabna.«

Ines: »Jaz sem bolj odprta, vedno povem, kar mislim, Tina pa … Ko sva bili mlajši, se je po kakšnem porazu delala neprizadeto, potem pa v sobi na skrivaj jokala.«

 

Kako danes gledata na otroška leta?

Tina: »Na otroška leta imam zelo lepe spomine in bi jih takoj še enkrat doživela, saj so bili to zelo brezskrbni časi, polni igre in zabave s prijatelji pa tudi prvih uspehov.«

Ines: »Takoj, res takoj bi še enkrat doživela svoje otroštvo, čas, ko s sanjami lahko dosežeš ogromno!«

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / torek, 27. junij 2023 / 12:51

Jubilej šole med hrasti

V Športni dvorani Trata je prejšnji teden potekala osrednja prireditev v sklopu praznovanja šestdesetletnice Osnovne šole Cvetka Golarja. Prireditev so pripravili v znamenju povezovanja.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 3. november 2006 / 06:00

Mami, rad bi bil slaven

Vse več mladih razmišlja, kako na najlažji način do javne prepoznavnosti. Čarovnice s tem problemov nimajo, so jih pa skomercializirali do te mere, da namesto metel uporabljajo celo sesalnike.

Prosti čas / petek, 3. november 2006 / 06:00

Brat vse vidi, brat vse ve: Indijanci, najboljši frizerji

Indijance so za tri tedne sprejeli v Kranju. Nameščeni bodo v zapuščenem hotelu Jelen.

Prosti čas / petek, 3. november 2006 / 06:00

Nominator

Prihaja teta Zima. Čeprav je meteorološka, še bolj pa koledarska zima še daleč, je te dni prvič zadišalo po snegu. Nekaj vršacev je pobelilo, na Koroškem, na Visokih Turah je snega nenav...

Kultura / petek, 3. november 2006 / 06:00

De profundis s sakralno glasbo

V soboto je imel komorni zbor De profundis koncert v cerkvi sv. Miklavža na Godešiču. Poslušalcem so premierno predstavili novi repertoar, tokrat sakralne glasbe. V spored so uvrstili de...

Kranj / petek, 3. november 2006 / 06:00

Revija obrtniških pevskih zborov

Kranj - Obrtniški Moški pevski zbor dr. Janez Bleiweis Kranj je na oktobrski sobotni večer organiziral Revijo obrtniških pevskih zborov Slovenije. Prireditev, tokrat že 24. po vrs...