Sožitje generacij pod eno streho
Njegov življenjski moto je "Ora et labora" ali po slovensko "Moli in delaj".
Janez Jereb se je rodil v Kranju leta 1945 kot šesti otrok v družini. Obiskoval je Gimnazijo Kranj in zaključil študij na Fakulteti za strojništvo - energetska smer v Ljubljani. Kot univerzitetni diplomirani inženir strojništva se je zaposlil v kranjski Savi in v tem podjetju preživel vsa delovna leta. Najprej je delal kot projektant energetskih sistemov, zatem je bil vodja energetike, zadnjih 18 let je direktor Plant inženiringa v Savatech Kranj.
Janez Jereb je poročen in je oče štirih otrok: Nataše, Marije, Aleša in Gašperja. Danes se najbolj razveseli družbe vnukov Maje, Maka, Jona in najmlajšega, desetmesečnega Izaka. »V hiši mojih staršev v Stražišču bivamo štiri generacije in lahko vam povem, kako pozitivna izkušnja je to, saj se izkušnje in modrosti starejših prenašajo na mlajše rodove,« je povedal Jereb.
Mestni svetnik je drugi mandat, kandidiral je na listi Nove Slovenije. Svojo odločitev za sooblikovanje mestne politike je utemeljil z besedami: »Mislim, da se v kranjski občini da še marsikaj spremeniti na boljše.« Za občino pravi, da je zaspala na starih lovorikah gorenjske metropole. »Stanovanja za mlade družine po ceni in stroških, ki jih mlada družina zmore - in so dovolj velika, da lahko v njih živijo medgeneracijske družine - je projekt, ki ga lahko rešimo v obdobju štirih let. Poleg novogradenj imamo za to na voljo veliko podstrešij v naseljih vrstnih hiš ali manjših blokov. Žal so v sprejetih odloki tudi nerazumne ovire, ki preprečujejo posamične rekonstrukcije v takšnih objektih,« je izpostavil in dodal: »Sedanja evforična akcija za gradnjo dodatnih domov za tretje življenjsko obdobje kaže, da so bili v preteklosti načrtovalci zazidalnih površin prepričani, da bodo znanstveniki kmalu odkrili napoj večne mladosti in da domovi sploh ne bodo potrebni.« Povedal je še: »Med prednostnimi nalogami naj izpostavim še izgradnjo obrtne cone, s katero bodo mladi strokovnjaki dobili nove priložnosti zaposlovanja in ustvarjanja, ter projekt Kranja kot univerzitetnega mesta.«
Janez Jereb svoj prosti čas preživlja tudi v Sp. Jezerskem. Pravi, da je to okolje z veliko pozitivne energije. »Trije prijatelji imamo v Sp. Jezerskem malo hidroelektrarno. Čez dva meseca se bom upokojil in razmišljam, da bi postavil še en tak objekt. Sicer z ženo rada hodiva v hribe, ob nedeljskih popoldnevih pa po brezpotjih pod Sv. Joštom.«