V imenu slovenskih športnih plezalcev se je s simboličnim darilom Tomu Česnu za dolgoletno delo selektorja slovenske reprezentance zahvalila Martina Čufar, ki je lani sklenila svojo uspešno športno kariero. (Foto: Gorazd Kavčič)

Za prihodnost ga ni strah

Kranjčan Tomo Česen je mesto selektorja naše reprezentance v športnem plezanju zapustil z lahkim srcem, saj so za ekipo veliki uspehi, pa tudi za prihodnost dobro kaže.

Kranj – »V delu, ki sem ga opravljal zadnji devet let, nisem več imel potrebne motivacije in tudi energije. Zanj je namreč potrebna stoodstotna predanost, ki je pogoj za dober rezultat. Teh je bilo v zadnjih letih res veliko, čeprav iz tako majhne baze plezalcev, kot jih imamo v Sloveniji, ni bilo lahko narediti ekipe za svetovni vrh. Brez dvoma je namreč Slovenija danes ena od velesil svetovnega športnega plezanja, pri čemer seveda mislim na rezultate, po množičnosti se pač nikoli ne bomo mogli kosati z največjimi,« ob slovesu od mesta selektorja naše reprezentance v športnem plezanju pravi Tomo Česen in dodaja, da se ni nikoli spraševal, koliko zaslug ima za rezultate tudi sam. »Kot trener Martine Čufar sem bil zraven pri vseh njenih osvajanjih zmagovalnih stopničk, to pa je bilo več kot tridesetkrat. Bil sem z njo, ko je osvojila naslov svetovne prvakinje in evropske prvakinje. Predvsem pa sem zadovoljen, ker sem vodil ekipo, ki je zrasla v zelo pomembno svetovno reprezentanco. Zato upam in želim, da bo ta sloves ohranila tudi v prihodnje in da bo imel moj naslednik Aleš Jensterle iz Železnikov pri tem dovolj energije in potrpljenja,« še pravi Tomo, ki si želi tudi, da bi imeli v prihodnje pri nas še več strokovnega kadra. »Pri tem je ravno Komisija za športno plezanje, ki jo vodim, v zadnjih treh letih naredila veliko. Projekt izobraževanja pa bo treba peljati še naprej, zato me zagotovo čaka še precej dela,« razmišlja Tomo Česen, ki se – skupaj s športniki in številnimi ljubitelji športnega plezanja – že veseli nove tekme svetovnega pokala, ki jo bodo tudi letos jeseni, 17. in 18. novembra pripravili v dvorani na Zlatem polju v Kranju.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / petek, 24. junij 2016 / 11:00

Za dvesto let glasbenega šolstva

Kranj – Slovensko glasbeno šolstvo letos obeležuje dvestoletnico organiziranega šolstva. Ker naša država praznuje tudi 25-letnico samostojnosti Republike Slovenije, so slovenske glasbene š...

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / petek, 20. februar 2015 / 00:59

Štirideset let mož z dolgo brado

Že kar nekaj časa je, kar smo se za leto dni poslovili od treh dobrih decembrskih mož, in zdaj bolj čakamo, da pust prežene zimo. Ni pa tako dolgo nazaj, kar se je Valentin Nemec - Tina iz Podljubelja...

Gorenjska / petek, 20. februar 2015 / 00:57

Takoj zaposlijo dva pediatra

Osnovno zdravstvo Gorenjske je lansko poslovno leto zaključilo pozitivno. Tisto, kar skrbi Jožeta Veternika, direktorja tega javnega zavoda, je kritično pomanjkanje pediatrov, tudi pomanjkanje družins...

Avtomobilizem / petek, 20. februar 2015 / 00:56

Vladar slabih cest

Če se ceste ne prilagajajo nam, se dajmo mi njim.

Avtomobilizem / petek, 20. februar 2015 / 00:55

Službeno vozilo za zabavo

Prevozno sredstvo, ki ga ne potrebujejo le urejevalci smučišč.

Kronika / petek, 20. februar 2015 / 00:50

Ropar bo šel na zdravljenje

Kranjsko sodišče je 26-letnega Roka Mežnariča zaradi ugotovljene neprištevnosti pri njegovem poskusu ropa poslalo na obvezno psihiatrično zdravljenje.