Na Ljubljanskem maratonu je nastopilo dvajset tekačev Gorenjskega glasa.

Tekači Gorenjskega glasa prvič na Ljubljanskem maratonu

Včerajšnjega 11. Ljubljanskega maratona se je udeležilo slabih deset tisoč tekačev, dvajset iz rekreativne ekipe Gorenjskega glasa.

Ljubljana – Tako množičen kot letos, maraton v Ljubljani ni bil še nikoli. Organizatorji so sicer pričakovali, da se bo številka udeležencev prvič povzpela nad deset tisoč, kar pa se ni zgodilo. Glede na to, da se je maratona v prvi izvedbi pred enajstimi leti udeležilo 673 tekmovalcev, je letošnja številka vsekakor velik napredek. Novost letos je bil dvodnevni program. V soboto so bili promocijski teki, šolski teki, Lumpi tek in Mercatorjev humanitarni tek, v nedeljo pa tekmovalne discipline maraton, pol maraton in tek kluba Polet na deset kilometrov. V okviru Ljubljanskega maratona je potekalo tudi 40. svetovno vojaško prvenstvo.

Na maratonu so letos prvič nastopili tudi člani rekreativne ekipe Gorenjskega glasa. Pet jih je štartalo na deset kilometrov, 14 na 21 kilometrov in eden na 42 kilometrov. V maratonu na 21 kilometrov je bil najuspešnejši Janez Ferlic, ki se je uvrstil okrog desetega mesta. Uvrstitve drugih članov ekipe do zaključka redakcije še niso bile znane. Sicer pa je bil v teku na deset kilometrov najuspešnejši gorenjski tekač Borut Malavašič iz Žirov.

V maratonu na 21 kilometrov so bili najuspešnejši Gorenjci. Zmagal je Tone Kosmač iz Hotavelj, drugi je bil favorit Roman Kejžar iz Železnikov (MASS), tretji pa Vid Tršan iz Valburge. Kosmač je tako prvič premagal Kejžarja.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Avtomobilizem / / 19:30

Suzuki na vse štiri

Predstavljamo vam avto, ki postaja najboljša »gorenjska« izbira.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / ponedeljek, 1. junij 2015 / 15:37

Najlepši Slovenec je ...

To bomo izvedeli že konec naslednjega tedna. So se pa finalisti za mistra Slovenije 2015 dva dni družili v gorenjskem Hotelu Špik v Gozdu - Martuljku. Tokrat izbor za najlepšega Slovenca poteka že sed...

GG Plus / ponedeljek, 1. junij 2015 / 15:23

Slikovita Krnica, vrata v gorski svet

Šest kilometrov dolga alpska dolina je vse leto privlačna izletniška točka za številne pohodnike, za planince pa odlično izhodišče za osvajanje bližnjih vrhov.

Gospodarstvo / ponedeljek, 1. junij 2015 / 15:17

Bolj ekonomično in bolj ekološko ogrevanje

Skoraj vso zimo so pet kranjskogorskih hotelov ter prav toliko tamkajšnjih občinskih objektov ogrevali prek sistema daljinskega ogrevanja na lesno biomaso, s čimer so se za več kot dvajset odstotkov z...

Bohinj / ponedeljek, 1. junij 2015 / 15:00

Zlatorog na muhi politike

Zaradi zahtev občinskega sveta po doslednem izvajanju Zakona o gospodarskih javnih službah turiste, ki čakajo na turistično ladjico Zlatorog, ki jo upravlja zasebnik, čakajo zaklenjena vrata na pomolu...

Kronika / ponedeljek, 1. junij 2015 / 14:54

Frentz je priznal krivdo

Nizozemec Johannes Henrik Frentz, ki je v kleti nekdanjega hotela Gora oziroma TGT v Podljubelju gojil konopljo v modernem laboratoriju, se je odločil za priznanje.