Šenčur
Potem ko je Občina Šenčur lani zgradila prizidek, je letos zaključila še popolno obnovo starega dela OŠ Šenčur.
Po zaključku 700 milijonov tolarjev vrednega dveletnega projekta imajo sedaj na OŠ Šenčur 28 svetlih in sodobno opremljenih učilnic, računalnico, knjižnico, jedilnico s sodobno kuhinjo, garderobe, povezavo s športno dvorano, moderne sanitarije in večje hodnike. Pridobili so nove kabinete za učitelje in prostorno zbornico, v bližnjem vrtcu pa so zaradi povečanega števila vpisanih otrok pridobili tudi nov prostor za otroke prvega starostnega obdobja.
Pred leti začeto gradnjo kanalizacijskega omrežja so letos nadaljevali v naselju Šenčur, kjer so zgradili skoraj sedem kilometrov kanalizacijskih vodov, za kar je občina najela tudi 200 milijonov tolarjev namenskega posojila. Za dokončno zgraditev kanalizacije v središču občine bo potrebno naslednjo pomlad zgraditi še nekaj kanalov na Rožni ulici in v zahodnem delu Partizanske ceste. Istočasno so potekale tudi obnova vodovoda, za kar je občina pridobila tudi nekaj državnih sredstev, ureditev odvodnjavanja in postavitev javne razsvetljave, lastniki oziroma upravljavci ostale komunalne infrastrukture pa so tudi obnovili svoje vode.
V letu 2006 je občina precej projektov izvedla tudi na področju cestne infrastrukture. Med drugim so asfaltno prevleko položili na cesto v Vogljah ob avtocesti, na Prebačevem so zgradili oporni zid s pločnikom, tudi na Miljah so na nevarnem delu ceste zgradili pločnik, na Olševku pa so obnovili cestni odsek od šole do vrha Anderčevega klanca, zgradili pločnik in javno razsvetljavo, hkrati pa uredili tudi meteorno in fekalno kanalizacijo. Občina je z ureditvijo zelenega otoka sodelovala še pri izgradnji težko pričakovanega krožnega križišča za Voklo na brniški cesti. 153 milijonov tolarjev vredno gradnjo krožišča je sicer plačala Direkcija RS za ceste. Veliko naporov je občinska uprava vložila tudi v pospešitev aktivnosti za gradnjo manjkajoče odseka državne ceste Hotemaže-Britof in zato tudi prevzela odgovornost za izdelavo lokacijskega načrta. Program opremljanja je bil v novembru že objavljen v Uradnem listu. Kot kaže, bo cesta zgrajena do leta 2010, saj se obeta, da bo v naslednjih letih država zagotovila zadostna sredstva za njeno izgradnjo.
Omenimo še nekaj največjih projektov v tem letu. Na območjih P2B v Obrtno poslovni coni Šenčur, kjer bo zraslo 14 novih poslovnih objektov, in bodočega naselja Voge s 47 stanovanjskimi hišami, so letos začeli graditi komunalno opremo. V Voklem so porušili stari kulturni dom, saj bo na njegovem mestu zrasel novi objekt s športno dvorano, konec septembra pa so v bližini športne dvorane v Šenčurju položili temeljni kamen za poslovno-stanovanjski objekt, v katerega se bosta selili tudi lekarna in splošna zdravstvena ambulanta, pridružili pa se jima bosta še dodatna splošna ambulanta in fizioterapija.
Občinski svet:
V novoizvoljenem občinskem svetu občine Šenčur sedijo: Marjan Kristanc, Marija Dermastija, Janez Grilc, Jože Regina, Cvetka Kuhar in Franci Sekne (vsi SDS), Ciril Kozjek in Janez Sušnik (SLS), Ciril Sitar in Nina Bakovnik (SD), Jožef Stružnik in Simon Kuhar (LDS), Janez Janko Ovijač (N.Si), Jurij Gorjup (Lista Skupna pot), Aleš Perič Močnik (Lista za mlade za šport ter za kulturo), Aleksander Sašo Zupan (Nestrankarska lista za šport in kulturo) in Janez Žumer (Lista mladih).
Občinski nagrajenci:
Občina Šenčur je letos podelila devet občinskih priznanj. Zlato plaketo je prejelo KUD-u Valentin Kokalj Visoko. Srebrno plaketo so prejeli bratje Alojz, Miha in Peter Sekne, Franc Buh in Boštjan Okorn. Bronasto plaketo so prejeli Marinka Robnik, Dominik Bohinec, Nataša Škofic Kranjc in Klemen Balažič, spominsko priznanje pa Alojz Belehar.