Ena vozovnica, številne ugodnosti
Mladi odrasli se lahko do 31. maja prijavijo za eno izmed stotih vozovnic, s katerimi bodo lahko to poletje trajnostno potovali po alpskem prostoru.
Ljubljana – Storiti nekaj dobrega za podnebje in kljub temu mesec dni potovati po osmih alpskih državah? Z alpsko vozovnico Yoalin je to mogoče. Ker na območju Alp približno trideset odstotkov emisij ogljikovega dioksida povzroča prav naša mobilnost, je za učinkovito blaženje podnebnih sprememb ključnega pomena, da je trajnostna in podnebju prijazna. K temu želi prispevati tudi projekt Yoalin, v sklopu katerega bo letos izžrebanih sto vozovnic, s katerimi bo mogoče z javnim prevozom potovati po vseh alpskih državah. Za vozovnice se lahko mladi med 18 in 27 letom starosti do 31. maja potegujejo na yoalin.org.
Udeleženci so vabljeni tudi na uradni začetni dogodek, ki bo konec junija v Sloveniji. »Za mlade je dogodek odlična priložnost za medsebojno spoznavanje in skupno načrtovanje potovanj, saj bodo tako postali del skupnosti Yoalin, ki se od prvega projekta v letu 2018 stalno povečuje. Udeleženci iz preteklih let pogosto z nasveti pomagajo pri načrtovanju potovanja, se ponudijo za vodenje po različnih lokacijah ali pa kot vodiči ali sopotniki na izletih in pohodih v svojih regijah. Na spletni strani yoalin.org so poleg številnih pomembnih informacij o projektu zbrani tudi vtisi iz preteklih let, pa tudi koristni nasveti za potovanja ter zemljevidi izbranih destinacij in krajev, ki so v skupnosti Yoalin še posebno priljubljeni in se razlikujejo od ostalih bolj znanih turističnih destinacij,« so zapisali v Cipri International, ki je skupaj z Mladinskim svetom Cipre nosilec projekta. Udeleženci projekta so vabljeni, da o svojih doživetjih poročajo na družbenih omrežjih in da s svojimi najboljšimi fotografijami ter zgodbami sodelujejo na zaključnem natečaju. Izbrana bo tudi delegacija, ki se bo lahko udeležila dogodka Alpski teden, ki bo med 23. in 25. septembrom v Novi Gorici. Projekt Yoalin podpirajo države podpisnice Alpske konvencije, finančno pa avstrijsko zvezno ministrstvo za varstvo podnebja, okolje, energijo, mobilnost, inovacije in tehnologijo, nemško zvezno ministrstvo za okolje, varstvo narave, jedrsko varnost in varstvo potrošnikov, slovensko ministrstvo za naravne vire in prostor ter švicarski zvezni urad za prostorski razvoj.