Stanovanja, ki jih gradi Pokojninski sklad, bodo namenjena starejšim od 65 let in bodo najemniška. / Foto: Tina Dokl

Razpis za stanovanja predvidoma spomladi

Nepremičninski sklad je uredil stanovanjski objekt z desetimi novimi najemniškimi stanovanji, prilagojenimi starejšim, razpis bo objavljen v marcu oziroma aprilu.

Na radovljiški občinski upravi niso potrdili prvotnih pričakovanj, da bo razpis pripravljen v sodelovanju z občino ter da bodo pri dodelitvi stanovanj imeli prednost občani Radovljice.

Radovljica – Nepremičninski sklad pokojninskega in invalidskega zavarovanja je v stavbi na Kranjski cesti 4 v Radovljici, kjer je do pred nekaj leti delovala gostilna Kozolec in kjer je imela svoje prostore tudi občinska zveza društev upokojencev, uredil stanovanja, prilagojena starejšim.

Gradbena dela so se začela marca lani, njihov zaključek pa je bil predviden za konec leta. V okviru projekta je v večstanovanjskem objektu zagotovljenih deset javnih najemnih stanovanj, v katera naj bi se po načrtih upravičenci lahko vselili v začetku letošnjega leta, a za zdaj sklad razpisa za najem stanovanj še ni objavil. Pričakujejo, da se bo to zgodilo v marcu oziroma aprilu, so pojasnili.

Je pa objekt že zgrajen in njegova okolica urejena. V stavbi s skupno površino nekaj več kot sedemsto kvadratnih metrov so uredili deset namenskih najemnih stanovanj za upokojence in druge starejše. Stanovanja so velika od 40 do 72 kvadratnih metrov ter prilagojena bivanju starejših. Stavba ima dvigalo in prilagojene dostope, stanovanja pa kopalnice s kadjo za prhanje. Uporabnikom je na voljo tudi 14 zunanjih parkirišč.

Sklad je na razpisu ministrstva za okolje in prostor za projekt pridobil nekaj več kot pol milijona evrov, kar predstavlja 36 odstotkov celotne vrednosti investicije.

Kot so pojasnili na nepremičninskem skladu, bodo nova stanovanja upravičencem oddana v okviru javnega razpisa in po neprofitni najemnini, s čimer bo investicija prispevala k dostopnosti primernih stanovanj za starejše v Sloveniji, na radovljiški občinski upravi pa niso potrdili prvotnih pričakovanj, da bo razpis pripravljen v sodelovanju z občino ter da bodo pri dodelitvi stanovanj imeli prednost občani Radovljice.

V preteklosti je bila lastnica tretjinskega deleža stavbe tudi Občina Radovljica, ki pa je svoj delež pred nekaj leti prodala Nepremičninskemu skladu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / sobota, 17. november 2012 / 07:00

Več prog za več denarja

Po novi strategiji mestnega potniškega prometa naj bi avtobusne prevoze približali občanom kranjske občine, ki so pripravljeni plačati tudi več, le da bi bilo prog čim več in linije pogostejše.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / torek, 29. julij 2008 / 07:00

Džuly, adijo in hvala

Daniel še vedno aktiven na glasbenem področju. Posnel je novi videospot za pesem Adijo in hvala.

Šport / torek, 29. julij 2008 / 07:00

Ekipa za sredino lestvice

Pred pripravami na prvoligaško sezono je ekipo igralk Namiznoteniškega kluba Šenčur prevzel Darko Pangrič, ki se bo z dekleti boril za sredino lestvice.

Žiri / torek, 29. julij 2008 / 07:00

V soboto poplavljalo v Žirovskem vrhu

V soboto popoldne se je na območju Žirovskega vrha razbesnelo neurje z močnimi padavinami.

Kranj / torek, 29. julij 2008 / 07:00

Za pravične odškodnine

Pri Združenju žrtev okupatorjev so pripravili pripombe na osnutek Zakona za poplačilo materialne vojne škode, zlasti pa so proti predlogu, da bi jih poplačali kot solastnike podjetij.

Kronika / torek, 29. julij 2008 / 07:00

V Tamarju smrt šestnajstletnega kolesarja

Med kolesarjenjem iz Tamarja proti Planici se je v nedeljo popoldne smrtno ponesrečil šestnajstletni Ljubljančan.